Изумително! Ледецка с второ злато в различен спорт

Ледецка е първата жена, която спечели два златни медала от зимна олимпиада в два различни спорта и общо петият човек в историята с това постижение. Снимка: Getty Images

Естер Ледецка направи изумително постижение - два златни медала в различни дисциплини.

Чехкинята стана олимпийска шампионка в дисциплината паралелен гигантски слалом в сноуборда на ПьонгЧанг 2018. На финала чехкинята победи Селина Йорг от Германия, която изостана с 0.46 секунди.

Така 22-годишната Ледецка триумфира с втора титла от олимпиадата в Южна Корея, след като на 17 февруари спечели златен медал и в супергигантския слалом в ски-алпийските дисциплини.

Естер Ледецка е световна шампионка в дисциплините паралелен слалом и паралелен гигантски слалом в сноуборда, както и двукратна носителка на Световната купа в паралелните дисциплини.

Чехкинята е първата жена, която спечели два златни медала от зимна олимпиада в два различни спорта и общо петият човек в историята с това постижение.