Страхотна Невяна Владинова със златен медал в Лисабон

Владинова заслужи първото място в многобоя, а днес продължава във финалите на отделните уреди Снимка: facebook/BRGF

Невяна Владинова спечели титлата в многобоя на международния турнир по художествена гимнастика в Лисабон.

Българската гимнастичка се представи много силно и със сбор от 80.250 т. (21.300 на топка, 20.850 на обръч) взе първото място, а втора със сребърния медал остана Катрин Тасева.

Началото за Катрин беше отлично и тя изкара 20.500 на бухалки, първа оценка над 20 на турнира. После обаче допусна някои неточности на топка и обръч, за да завърши със сбор от 77.850 т.

Боряна Калейн завърши на петата позиция в многобоя, а днес на финалите на отделните уреди България ще има осем от осем възможни участия при жените и при девойките.

Владинова ще участва на всичките 4 финала на уредите, Катрин Тасева ще играе на бухалки и лента, а Боряна Калейн на топка и обръч.