Швеция се изравни с Мексико на върха в групата на Германия

Капитанът Андреас Грамквист донесе победата за Швеция с 1:0  след гол от дузпа Снимка: Getty Images
Капитанът Андреас Грамквист донесе победата за Швеция с 1:0 след гол от дузпа

Швеция победи Южна Корея с минималното 1:0 във втория мач от група F на Мондиал 2018 и по този начин се изравниха с Мексико на върха след първия кръг от груповата фаза.

Единствен гол от дузпа на капитана Андреас Грамквист в 65-ата минута донесе трите точки за „синьо-жълтите“.

Шведите бяха по-активният отбор през първата част и създадоха няколко опасни положения пред противниковата врата, като имаха и претенции за неотсъдена дузпа.

Най-сериозният пропуск направи Маркус Берг в 21-вата минута, когато от около седем метра стреля право в тялото на вратаря Чо, който успя да избие с коляно.

В началото на второто полувреме отново намеса на Чо спаси вратата му от гол след удар с глава на Тойвонен, който също не успя да насочи добре топката и стреля в центъра на вратата.

В 63-тата минута технологията за видео повторения влезе в действие за пореден път на мондиала и благодарение на нея бе отсъдена още една дузпа.

Реферът ое Ел Салвадор, който води доста авторитетно мача, поиска помощ от видео повторението и на монитора видя извършено нарушение на Ким срещу Клаесон, след което посочи бялата точка.

Зад топката застана капитанът Андреас Грамквист, прати Чо в грешния ъгъл и даде аванс на шведите.

До края на двубоя шведите се прибраха и запазиха минималния си аванс. По този начин се изравниха с Мексико, който вчера поднесе голямата изненада на деня, побеждавайки световния шампион Германия, на върха в група F, като и двата тима имат по три точки. Бундестима и Корея са по нула след първото завъртане.

В следващия кръг, който ще се играе на 23 юни, Корея среща Мексико, а Швеция - Германия.