Бразилците бесни, искат фаул при гола на Швейцария

Неймар и Коутиньо се стараха, но не успяха да спасят Бразилия от неуспешния старт Снимка: Getty Images

Бразилия започна неубедително участието си на Мондиал 2018 с равенство 1:1 срещу Швейцария.

Филипе Коутиньо откри резултата за "селесао" с красив гол в 20-ата минута, а Стивън Цубер изравни малко след началото на второто полувреме.

При гола на швейцарците останаха съмнения за нарушение на полузащитника, който си освободи място за удар, избутвайки Миранда в гръб.

И голмайсторът Коутиньо, и селекционерът Тите се оплакаха от неотсъдения фаул в нападение след мача.

"Не знам как да обясня какво се случи с нашия отбор в цели 70 минути от мача. Винаги първият мач е труден. Много искахме победата, защото сме Бразилия, и може би затова я изпуснахме. Да, имаше фаул при гола за Швейцария, но това вече е минало. Сега трябва да мислим за следващия мач. Световното едва сега започва", каза Коутиньо.

"Създадохме 20 положения, но не бяхме достатъчно концентрирани в завършващата фаза. Искахме да победим и сме недоволни от резултата. Ситуацията с Миранда за мен беше явно нарушение. Против съм обаче играчите да упражняват натиск върху съдиите. Има система VAR и хора, които анализират играта, но този път решението им не беше оправдано.

След нашия гол съперникът заигра много силно, но ние запазихме нивото си въпреки трудностите. В тази фаза на първенството трябва да приеме, че и другите отбори бележат, като играят по-рисковано от нас. Пет точки са достатъчни за излизане от групата. Това е статистически факт, а не мое мнение", коментира Тите.