Индзаги не може да печели срещу грандовете: 5 извода след Лацио - Интер 0:3

Интер се изкачи на второ място в класирането с равен брой точки с Наполи и на 6 от лидера Ювентус. Вижте в галерията пет извода след победата на "Олимпико".
1. Треньорският дуел между Симоне Индзаги и Лучано Спалети беше спечелен от бившия треньор на Зенит и Рома
Наставникът на Интер беше разучил отлично силните страни на домакините и успя да нареди отбора си по такъв начин, че Сергей Милинкович-Савич и Чиро Имобиле да бъдат напълно неутрализирани. Много разумен ход от страна на Спалети се оказа оставянето на резервната скамейка на Стефан Де Фрай. Наличието на холандския национал в стартовия състав на Интер щеше да породи допълнително напрежение от трибуните и опитния наставник взе решение да заложи на спокойствието в отбора. За цяло първо полувреме домакините нямаха нито един точен удар в рамкита на вратата на Ханданович и може да се каже, че Лацио беше изгубил срещата още при втория гол във вратата на Стракоша. За пореден път се потвърди тенденцията, че тимът на Индзаги не може да печели мачовете срещу грандовете и статистиката е безмилостна към младия треньор на „орлите”. В 26 мача срещу Интер, Милан, Ювентус, Рома и Наполи Лацио е спечелил 4, в други 4 двубоя е завършил наравно и е загубил 18, при голова разлика 22:51. Снимка: Getty Images

2. Спокойната игра на Интер в защита вдъхна увереност на отбора

Симоне Индзаги започна с трима централни защитникци в линия. Бившият нападател на Лацио така и не си взе поука, че за тази схема на игра са нужни изключително стабилни и класни изпълнители, а Луис Фелипе, Ачерби и Раду съвсем не са от световна класа. Първият гол в мача падна след триходова комбинация в наказателното поле на Лацио, като римските защитници само бяха наблюдатели на случващото се. Лучано Спалети избра в защита да започнат Вършалко, Миранда, Шкриниар и Асамоа. Защитното каре на Интер сравнително безпроблемно се справи със стихийния домакински натиск, а дългите топки към изнервения Имобиле станаха лесна плячка за Миранда и Шкриниар. Лацио изпълни 7 корнера, срещу 6 за гостите, но при нито един от тях „орлите” не стигнаха дори до меле пред вратата на Ханданович, а голът на Брозович дойде след изпълнение на ъглов удар и изчистена топка в краката на връхлитащия халф на Интер. Спокойната и уверена игра в защита вдъхна самочувствие в целия отбор на гостите.
3. Центърът на терена също беше спечелен категорично от гостите

Халфовата линия на „нерадзурите” изигра отличен мач, като над всички беше Брозович, подпомаган от Весино и Жоао Марио. Домакинските полузащитници не успяха да противодействат на опонентите си, което изигра голяма роля за изхода на мача. Играчите на Интер имаха 538 завършени подавания, срещу 306 за техните небесносини съперници. Започналите като титуляри Пароло, Милинкович-Савич и Бадел не блестяха нито в дефанзивен, нито в офанзивен план, а сръбският полузащитник играеше все по-слабо и демотивирано с всяка изминала минута на мача. Каталди влезе с желание, но силите и възможностите му стигнаха до един-два далечни удара. Лацио по никакъв начин не затрудни Интер и по фланговете. Ако домакините организираха флангова атака, тя завършваше с лошо центриране в аут или добра намеса на безупречните "синьо-черни" защитници.
4. Икарди отново бе господарят в предни позиции за Интер
Дуелът между двамата голмайстори на двата отбора беше спечелен от аржентинския таран на Интер Мауро Икарди. Аржентинецът продължава да показва, че е най-важният играч за Интер и да бележи в почти всеки мач на отбора. Топ нападателят на Лацио Чиро Имобиле беше прекалено изнервен и дори си изкара жълт картон за оспорване на съдийско решение. Два удара на италианския национал бяха блокирани от Миранда през първото полувреме. А първият точен удар на Чиро беше едва в 82-рата минута при вече решен мач. Снимка: Getty Images

5. Интер демонстрира хладнокръвие

Гостите от Милано търпеливо изчакаха стихийния натиск на Лацио да се разбие в "синьо-черната" стена и бавно и методично взеха контрола върху срещата. Двата гола през първото полувреме матираха „орлите” и за опитен и отлично нареден Интер се оказа лесна задача да задържи преднината си.

Интер спечели с 3:0 гостуването си на Лацио в Рим от 10-ия кръг на Серия „А“.

Столичният тим беше по-активен в началните 15 минути на срещата, но домакинският натиск беше стихиен и се ограничи с няколко дълги подавания към изнервения Чиро Имобиле и Кайседо.

В 28-ата минута гостите от Милано поведоха в резултата. Отлична триходова комбнация между Перишич, Весино и Икарди, завърши с гол на аржентинския стрелец. Попадението даде допълнително самочувствие и спокойствие в редиците на „нерадзурите”.

Албанският вратар на Лацио Стракоша спаси два удара на Вършалко и Весино. Така дойде 40-ата минута на срещата и след корнер за Интер Милинкович-Савич изчисти топката с глава и тя попадна в дебнещия около наказателното поле Брозович, който с премерен удар не остави шансове на Стракоша.

Търсейки задължителен гол, „орлите” се опитаха да наложат натиск в началните минути на второто полувреме.

Ханданович майсторски боксира удар от фаул на Данило Каталди, а по- късно словенецът спаси силен изстрел на Марушич. 20 минути преди края на мача, Икарди окончателно реши срещата с втория си гол в мача и негов шести в Серия „А“ за сезона. Едва в 82-рата минута на срещата Чиро Имобиле би първия си точен удар във вратата на гостите.

Интер се изкачи на второ място в класирането с равен брой точки с Наполи и на 6 от лидера Ювентус. Възпитаниците на Симоне Индзаги са на четвърто място с актив от 18 точки от десет изиграни мача. В следващия кръг „небесносините” приемат СПАЛ, а Интер е домакин на Дженоа.

Вижте в галерията пет извода след двубоя на „Олимпико“.