88-ият в света измъчи Григор, но след страхотна битка достигна до 1/4-финал в Барселона

Григор играе в Барселона за първи път от 2013-а.

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира BARCELONA OPEN BANCSABADELL след много трудна победа със 7:5, 3:6, 7:6(8) над Малек Джазири за почти два часа и 50 минути.

Григор игра неуверено, а представянето му изобщо не се доближаваше до нивото, което демонстрира вчера срещу Жил Симон, но всичко е добре, когато завършва добре.

Българинът допусна пробив в петия гейм за 2:3, който бе затвърден от Джазири, №88 в световната ранглиста.

Постепенно обаче Григор намери ритъма си и върна брейка изоставане за 4:4, а малко по-късно пропусна първия си сетбол в десетия гейм при 5:4.

Развръзката не закъсня и в маратонския 12-и гейм Димитров взе своето от своя пети сетбол. Първата част продължи почти час.

Втората започна със затвърден пробив от Джазири за 2:0, който Григор имаше шанс да върне в четвъртия гейм, в който пропиля три брейкбола.

Играта продължи гейм за гейм, а в 9-ия сервисът на българина се срина и позволи да бъде пробит отново с цената на сета - 3:6.

Още в първия гейм на решителната част Димитров имаше две точки за пробив, но не успя да ги реализира. Вместо това загуби подаването си за 1:3, а малко след това тунизиецът затвърди. Григор успя да навакса брейка, а при 4:5 Джазири взе медицински таймаут.

В 12-ия гейм, в който българинът сервираше за вкарване на срещата в тайбрек, той направи двойна грешка и изостана с 0:30, а малко по-късно 88-ият в света с форхенд уинър стигна до мачбол, но за радост не успя да го материализира.

Тайбрекът започна много оспорвано и двамата смениха полетата при 3:3. Първият пробив дойде за 5:4 след непредизвикана грешка на Джазири, след което Григор стигна до два мачбола при 6:4, но тунизиецът навакса изоставането и последва нова смяна при 6:6.

Димитров осъществи нов минибрейк, но и този път не успя да затвори двубоя. От четвъртия си мачбол все пак успя за крайното 10:8.