Надал взе тежка битка, Серина помете Винъс

В следващия кръг Надал ще играе с грузинеца Николоз Басилашвили.

Защитаващият титлата си Рафаел Надал се класира за осминафиналите на турнира след трудна битка с руснака Карен Хачанов.

Младият му опонент взе първия сет, но Матадора успя да обърне - 5:7, 7:5, 7:6(7), 7:6(3) след почти 4 часа и половина игра. Преломният момент в мача настъпи при 5:4 в полза на Хачанов във втория сет, който сервира за победата в частта. Рафа проби на два пъти съперника докрая и успя да изравни резултата в сетовете, след което постигна своето.

В четвърти кръг на турнира е и южноафриканецът Кевин Андерсън, който отстрани канадеца Денис Шаповалов 4:6, 6:3, 6:4, 4:6, 6:4 в първата среща помежду им на корта.

Хуан Мартин дел Потро продължава да демонстрира, че е в отлична форма и спечели със 7:6(6), 6:4, 6:3 срещу Фернандо Вердаско, който в предишния кръг отстрани Анди Мъри.

При жените Серина Уилямс даде само три гейма на сестра си Винъс в 30-ото издание на сестринския дуел.

По-малката от сестрите победи с 6:1, 6:2 и в следващия кръг ще се изправи срещу Кая Канепи, която отстрани също в два сета Ребека Петерсон.

В началото на мача Серина изпита проблеми с десния глезен, но въпреки проблема не остави шансове на Винъс.