Словак ругае и чупи на Sofia Open заради съдийски гаф (видео)

Клижан загуби решителна точка заради съдийско недоглеждане и после обвини рефера, че е съсипал мача Снимка: LAP.bg

Словакът Мартин Клижан отпадна по драматичен начин от Sofia Open след загуба с 4:6, 1:6 на 1/4-финал от Даниил Медведев.

За резултата във вчерашния двубой обаче допринесе и съдийско недоглеждане при решителна точка в началото на втория сет, а Клижан изпусна нервите си и по-късно нападна рефера в Instagram.

В първия гейм на втория сет Клижан беше пробит по скандален начин в точка, при която топката тупна два пъти в полето на Медведев, но разиграването продължи и руснакът го спечели.

Бесният Клижан първо изрита мрежата, а после демонстративно счупи ракетата си.

Заради изпускането на нервите си, той бързо допусна втори пробив и мачът скоро приключи с 1:6 във втория сет.

Тенисистът показа отношението си към съдията и с пост в Instagram с видео, на което ясно се вижда, че топката тупна два пъти в разиграването.

"Как може съдията да провали мача с това ла*няно отсъждане! 2 тупвания, обади се на лекар, ако не можеш да видиш!", написа Клижан.

На полуфинала Даниил Медведев ще се изправи срещу Гаел Монфис тази вечер. Другият полуфинал на Sofia Open на сингъл е между Матео Беретини (Италия) и Мартон Фучович (Унгария).