Крал за 11-и път

Рафаел Надал спечели 11-ата си титла на Ролан Гарос Снимка: Getty Images
Рафаел Надал спечели 11-ата си титла на Ролан Гарос

Рафаел Надал отново е кралят на клея! Матадора триумфира в Париж за 11-и път, побеждавайки на финала Доминик Тийм с 6-4, 6-3, 6-2.

Резултатът не показва пълната картина, защото Тийм даде сериозен отпор на големия шампион. В решаващите точки обаче ръката на Надал бе по-стабилна.

Още в началото на първия сет двамата си размениха един бърз пробив, след което двамата печелеха подаванията си, но при 5-4 в своя полза Надал направи още един пробив и спечели първия сет.

Във втория Матадора отново започна с бърз пробив, но този път Тийм не успя да го върне до края на сета, въпреки че имаше тази възможност при 4-2, но, все пак, Рафа спечели частта с 6-3.

В началото на третия Надал отново потегли с пробив за 2-1. В предишните два сета по един пробив бе достатъчен на Матадора за победата, но в третия Тийм капитулира в края. Австриецът загуби подаването си за втори път и Рафа поведе с 5-2, след което трябваше да сервира за мача.

Тийм накара Надал да се изпоти за победата и даде сериозен отпор в осмия гейм. Рафа стигна бързо до три мач бола, но австриецът успя да изравни. След това Надал пропусна и четвърта възможност да спечели мача, но при петата нямаше пропуск и победата беше за Матадора.

Това е 16-а титла за Рафаел Надал от турнири от Големия шлем, като освен 11-те от Ролан Гарос, той има още една от Australian Open, две от Уимбълдън и три от US Open.