Григор се справи и с Гофен и е на 1/2-финал в Монте Карло

На полуфиналите Григор ще играе с Рафаел Надал или Доминик Тийм.

Григор Димитров преодоля критичен момент във втория сет и постигна чиста победа с 6:4, 7:6(5) над Давид Гофен, която го класира за полуфиналите на Мастърса в Монте Карло за първи път в кариерата му.

След като взе първата част за малко повече от половин час, водещият ни тенисист изостана с два пробива и 1:5 във втората, но след това демонстрира изключителна психика.

Много драматичен бе 10-ият гейм, в който Гофен за втори път сервираше за изравняването на сетовете.

След 12-минутна битка, в която белгиецът пропусна три сетбола, Димитров успя да изравни за 5:5.

Психологическото предимство премина на страната на Григор, който се възползва и обърна резултата в своя полза, осигурявайки си минимум тайбрек при 6:5.

В крайна сметка се стигна до дълъг гейм, в който родната звезда се наложи със 7:5, с което си осигури и крайната победа.

Българинът очаква следващия си съперник, който е Рафаел Надал. Световният №1 надигра категорично Доминик Тийм с 6:0, 6:2.