Боецът Халеп спечели първата си титла от Големия шлем

Симона Халеп спечели първата си титла от Големия шлем Снимка: Getty Images
Симона Халеп спечели първата си титла от Големия шлем

Симона Халеп спечели Ролан Гарос 2018 след победа в три сета срещу Слоун Стивънс 3-6, 6-4 6-1 за над два часа игра.

Това е първа титла за Халеп от турнири от Големия шлем, а румънката успя да триумфира в Париж в третия си финал.

Шампионката от US Open 2017 започна много силно и взе първия сет с 6-3. Във втория, въпреки че рано-рано допусна пробив в подаването си, Халеп изравни играта и резултата след 6-4.

В третия силите бяха напуснали Стивънс напълно, а румънката печелеше всяко ключово разиграване и даде само един гейм на съперничката си.

Това бе четвърти финал в турнири от Големия шлем за Халеп, от който най-накрая успя да излезе като победителка.

„Беше невероятно. В последния гейм чувствах, че не можех да дишам повече. Все още не мога да повярвам. Мечтая за този момент, откакто започнах да играя тенис. Щастлива съм, че се случи именно тук, на Ролан Граос, и в този град, който значи много за мен“, каза Халеп след победата си.