Григор започна с трудна победа сезона на трева и чака Джокович в Куинс

Григор започна с трудна победа сезона на трева и чака Джокович в Куинс Снимка: Getty Images

Григор Димитров започна с победа сезона на трева. Първата ни ракета победи Дамир Джумхур с 6-3, 6-7(4), 6-3 на кортовете в Куинс и във втория кръг ще чака най-вероятно Новак Джокович, който започва срещу Джон Милман.

Димитров направи пробив за 3-1 в първия сет, след което не допусна връщането му и при 5-3 сервираше за затварянето на частта. Григор поведе с 40-0 при подаването си и още на първия сетбол изхвърли от корта съперника си с дълбок форхенд по диагонала и завърши точката по правата.

В началото на втория сет българина отново направи ранен пробив за 2-1, но този път Джумхур успя на свой ред също да пробие съперника си и изравни за 3-3. Джумхур пропусна сетбол при 5-4 в своя полза, но Григор успя да вземе нещата в свои ръце и да спечели подаването си.

Впоследствие и двамата спечелиха сервис геймовете си и се стигна до тайбрек. В него първа трепна ръката на Григор, който загуби подаването си за 1-2, но веднага след това върна мини пробива. При 4-5 Димитров бе пробит на два пъти и Джумхур спечели тайбрека, изравнявайки сетовете.

Българинът започна неубедително и третия сет, губейки още първото си подаване, но успя да направи риберейк на 0 и да изравни за 1-1. След това Григор започна да играе по-добре и пробивът дойде в най-подходящия момент – за 5-3.

При сервирането за мача Димитров не допусна нова изненада и спечели подаването си на 15, с което и мача, класирайки за втория кръг на турнира.