Кареньо Буста спря Григор в Барселона

Българинът загуби четвъртфинала на BARCELONA OPEN BANCSABADELL срещу Пабло Кареньо Буста с 3:6, 6:7(4) и отпадна от надпреварата.

Григор Димитров пропусна шанса за втора поредна седмица да играе на полуфинал на турнир на клей.

Както и вчера срещу Малек Джазири, Димитров не успя да покаже най-добрия си тенис и отстъпи на испанеца, който през миналия сезон го спря и в третия кръг на Ролан Гарос.

В първия сет двамата си размениха общо 6 пробива, а Григор успя да вземе само едно свое подаване. На два пъти българската звезда наваксваше брейк изоставане, но след 3:3 играта му тотално се срина и последваха три гейма за Буста, който приключи частта за 40 минути.

Вторият сет беше много по-оспорван. Единствените възможности за пробив - две на брой - бяха за Димитров в третия гейм. Така логично се стигна до тайбрек. В дългия гейм Буста спечели със 7:4, с което си осигури и крайната победа.