Томова остави добри впечатления срещу Серина, но напуска Уимбълдън

Томова напуска Уимбълдън с високо вдигната глава, а мачът със Серина продължи час и 6 минути

Виктория Томова отстъпи с 1:6, 4:6 от Серина Уилямс и така приключи участието си на Уимбълдън във втория кръг.

Звездата на женския тенис беше абсолютен фаворит в мача и го показа на корта, а българката нямаше как да направи чудеса, но остави добри впечатления в най-престижния си мач в кариерата до момента.

Още в самото начало на първия сет Серина започна с мощни удари, но Томова успя да спечели първото си подаване. В четвъртия гейм обаче американката проби за 3:1 и после нямаше проблеми да затвори сета. Серина направи нов пробив за 5:1 и след това довърши първата част за общо 23 минути.

Вторият сет беше по-оспорван, а българската тенисистка заигра по-освободено. Томова отново успя да вземе първото си подаване, но след това допусна пробив на 0 и Уилямс поведе с 2:1 гейма.

В следващия гейм Томова стигна до първи брейкбол, Серина обаче не й даде шанс със силния си сервис и затвърди пробива. Вики остави добри впечатления в следващите си сервис геймове и в седмия гейм направи няколко отлични удара, след един от които даже съперничката й я аплодира.

При 5:3 Томова успя да остане в мача след оспорван гейм, в който отново показа добри неща на корта. Впоследствие обаче Серина сервираше за мача и не се поколеба да го затвори - 6:1, 6:4.

Това беше първи двубой за 23-годишната българка на такава сцена. Тя започна турнира от квалификациите, където постигна три победи. След това победи и чехкинята Тереза Смиткова в първия кръг - първа нейна победа в основна схема на турнир от Големия шлем.