Рома взе битката в Москва и е на крачка от елиминациите

Рома взе тежкото гостуване в Москва и е близо до следващата фаза Снимка: Getty Images
Рома взе тежкото гостуване в Москва и е близо до следващата фаза

Рома е много близо до класиране в следващата фаза на Шампионската лига след победа с 2:1 над ЦСКА в Москва.

"Вълците" надделяха в труден мач и вече имат 9 т. начело в група G, докато днешният им съперник остава с 4. На второ място с 6 т. е Реал Мадрид преди късния мач срещу Виктория Пилзен.

В Москва гостите откриха още в 4-ата минута чрез Костас Манолас, който наказа лошо излизане на Акинфеев при един корнер, изпревари вратаря във въздуха и с глава откри резултата.

До почивката усилията на ЦСКА не се увенчаха с успех, но второто полувреме започна с изравнителен гол на Арнор Сигурдсон - 1:1.

Само няколко минути по-късно обаче Магнусон получи втори жълт картон за нарушение срещу Клуйверт и остави домакините с човек по-малко до края на мача.

Рома бързо се възползва и в 59-ата минута Лоренцо Пелегрини донесе победата на италианците при положение, в което останаха съмнения за засада.