19-годишен стана герой за Рома, Порто обаче запази шансове

19-годишният атакуващ халф Дзаниоло се превърна в герой с двете попадения за победата Снимка: Getty Images

Рома победи Порто с 2:1 на "Олимпико" в първия мач между двата тима от 1/8-финалите в Шампионската лига.

С две попадения на 19-годишния Николо Дзаниоло, "вълците" заслужено взеха предимство в сблъсъка, но реваншът, който предстои на 6 март, остава отворен заради гола на чужд терен, отбелязан от португалците.

Първата част премина равностойно и без много положения. Най-близо до гола беше Рома в 37-ата минута, когато Един Джеко нацели гредата до Икер Касияс.

След почивката домакините погледнаха по-сериозно към вратата на Порто и Касияс направи още няколко намеси преди най-сетне да капитулира.

В 69-ата минута Джеко намери Дзаниоло в пеналта и той по земя порази далечния ъгъл за 1:0. В 76-ата минута отново босненският таран имаше основен принос, след като негов изстрел срещна гредата и Дзаниоло довкара на празна врата за 2:0.

Само три минути по-късно обаче, резервата Адриан Лопес се възползва от отскочила топка и отбеляза ценния гол за Порто.

В 93-ата минута Касияс извади още едно положение при удар на Коларов.