Магически Бейл и кошмарен Кариус подариха Тринайсетата на Реал!

Магически Бейл и кошмарен Кариус подариха Тринайсетата на Реал! Снимка: Getty Images

Реал Мадрид спечели Тринайсетата! Зинедин Зидан и момчетата му отново се качиха на европейския връх, печелейки Шампионската лига за трета поредна година след победа с 3:1 над Ливърпул във финала на Олимпийския стадион в Киев.

Двубоят ще се запомни с феноменалното влизане като резерва на Гарет Бейл, който донесе успеха за „кралете“ с двата си гола.

Двубоят в Киев ще остане в историята и като един от най-слабите за вратаря на загубилия отбор, след като Лорис Кариус направи две брутални грешки и лиши тима си от възможността да вдигне трофея.

Трофеят е трети пореден и за Зинедин Зидан, който застана начело на Реал „на пожар“ през зимата на 2016 година, но оттогава превърна „кралете“ в машина и европейската доминация на „белите“ продължава.

Въпреки че не успя да се разпише, Кристиано Роналдо се превърна в първия футболист с пет трофея от Шампионската лига в най-новата история на турнира, изпреварвайки Андрес Иниеста и Кларънс Зеедорф, които имат по четири и изравнявайки се с легендата на Реал Алфредо Ди Стефано.

Двубоят започна нервно и за двата отбора с множество грешки от двете страни. Първата истинска опасност дойде в средата на първата част след бърза контра атака. Александър-Арнлод се озова на стрелкова позиция и успя да намери очертанията на вратата през краката на Серхио Рамос, но право в Навас.

Малко по-късно мърсисайдци загубиха звездата си Мохамед Салах, който получи контузия в рамото след един сблъсък със Серхио Рамос и трябваше да бъде заменен принудително.

Реал също даде жертва. 10 минути преди края на полувремето Дани Карвахал стъпи лошо и също трябваше да напусне терена със сълзи на очи.

В края тимът на Зинедин Зидан натисна, но не успя да създаде напълно чисто положение, а минути преди почивката гол на Карим Бензема бе отменен правилно поради засада.

През втората част най-накрая очакванията ни започнаха да се оправдават. Само три минути след поновяването на играта Иско за малко не се възползва от една грешка на Лалана, но изстрелът срещна напречната греда.

В 51-вата минута Реал поведе с един от най-комичните голове в историята на финалите на Шампионската лига. Кариус улови една топка и се опита бързо да поднови играта, Бензема протегна крак и вкара един от най-лесните попадения в кариерата си.

Само четири минути по-късно обаче Ливърпул изравни. Ловрен спечели двубоя за високата топка с Рамос при едно центриране от корнер, Мане се оказа най-бърз в наказателното поле, изпревари Навас и вкара за 1:1.

След гола Реал отново натисна и в 64-тата минута се случи нещо магическо. Марсело центрира с десния крак, а Гарет Бейл, само три минути след като се бе появил от скамейката на мястото на Иско, вкара гол-близнак на онзи на Кристиано Роналдо срещу Ювентус. Фамозна задна ножица, при която Кариус този път нямаше никаква вина.

Така дойде отново ред на Ливърпул, но този път удар на Мане срещна страничната греда. Малко по-късно Роналдо, който бе зорко пазен през целия двубой, най-накрая излезе на чиста позиция. Португалецът бе изведен сам срещу Кариус, но отнякъде изникна Робъртсън, който се хвърли на шпагат и предотврати сигурен гол.

И докато изглеждаше, че Ливърпул все още има шансове да се върне в двубоя, отново се намеси Лорис Кариус. Гарет Бейл шутира амбициозно от около 25 метра, стражът на „червените“ се опита да улови топката, но вместо това, тя мина през ръцете му, навести мрежата му за трети път и напълно реши изхода на срещата.

Така, Реал отново е кралят на Европа за трета поредна година и за 13-и път в историята си.