Триумф за Лацио в Лига Европа, Наполи отпадна болезнено

Имобиле наниза хеттрик за "орлите".
Зелински и Инсиние отбелязаха за Лацио, но победата с 2:0 в Германия не стигна на Наполи.

Лацио се класира за осминафиналите на турнира Лига Европа, след като разгроми Стяуа с 5:1 на "Олимпико".

В Букурещ преди седмица "орлите" отстъпиха с 0:1, но пред своите тифози бяха безмилостни.

Героят за домакините във Вечния град и тази вечер бе Чиро Имобиле, който вкара хеттрик.

Той се разписа на два пъти през първата част и веднъж през втората, а другите две попадения за италианците бяха на сметката на Бащош в 35-ата и Фелипе Андерсон в 51-вата минута.

За гостите се разписа Гнохере в 82-рата минута.

Така Лацио се класира за 1/8-финалната фаза в турнира с общ резултат 5:2 от двата мача и вече чака жребия за следващия кръг.

Наполи отпадна особено болезнено след победа с 2:0 като гост на РБ Лайпциг.

Лидерът в Серия "А" обаче бе загубил с 1:3 първия мач на "Сан Паоло" и с гола си на чужд терен германците са на осминафинал.

Така РБ Лайпциг ще играе на 1/8-финал в Лига Европа за пръв път в историята си, докато Наполи ще съсредоточи всичките си усилия в битката с Ювентус за титлата в Калчото.