Велика нощ в Белград, Цървена звезда шокира Ливърпул

Милан Павков (в средата) стана герой с двата си гола Снимка: Getty Images
Милан Павков (в средата) стана герой с двата си гола

Цървена звезда хвърли бомба в Шампионската лига и удари Ливърпул с 2:0 пред пълния "Райко Митич" в Белград.

Нападателят Милан Павков стана герой на мача с двете си попадения през първото полувреме, а гостите така и не успяха да намерят играта си и завързаха още повече група C на турнира.

"Звездашите" не позволиха първоначален натиск на Ливърпул, стояха равностойно и в разстояние на 7 минути нанесоха големия си удар.

В 22-ата минута Милан Павков надскочи защитата на съперника при ъглов удар и с глава откри резултата. В 29-ата той се пребори с Джорджиньо Вайналдум и с топовен изстрел извън наказателното поле наказа Алисон за 2:0.

През втората част Ливърпул наложи натиск, който беше по-скоро стихиен, но доведе до няколко опасности пред Милан Борян. Мохамед Салах удари греда, а вратарят на няколко пъти спасяваше негови удари.

Ливърпул остава начело в групата с 6 т., но ще бъде задминат от победителя в късния мач между Наполи (5 т.) и ПСЖ (4). Цървена звезда също вече има 4 т.