Атлетико си върна на Борусия, Монако на Анри стигна дъното

Атлетико се изравни с Борусия и ще се бори за първото място в групата Снимка: Getty Images
Атлетико се изравни с Борусия и ще се бори за първото място в групата

Атлетико Мадрид надви Борусия Дортмунд с 2:0 у дома.

Така мадридчани си върнаха за тежката загуба с 0:4 в Дортмунд в предишния кръг от група А на Шампионската лига.

Съперниците вече имат по 9 т. на върха в групата и са спокойни за първите две места, като жълто-черните все още водят по голова разлика.

В 33-ата минута Саул Нигес откри резултата, а 10 минути преди края на мача Антоан Гризман сложи точка на спора с втория гол във вратата на Бюрки.

В другия мач от групата Брюж срина Монако като гост с 4:0, възползвайки се от ужасното състояние на "монегаските" в момента.

Под ръководството на Тиери Анри Монако не показва признаци на съживяване, още няма победа в Лигата и най-вероятно ще приключи с евротурнирите този сезон.

Ханс Ванакен откри в 12-ата минута и пет по-късно удвои от спорна дузпа. Скоро Уесли Мораес покачи на 3:0, а към края на мача Рууд Вормер оформи разгрома.

Монако остава само с 1 т. в групата, докато Брюж вече има 4 и най-вероятно ще продължи в Лига Европа напролет.