Барса и Интер размениха късни удари, Кейн запази надеждите на Тотнъм

Барселона не беше далеч от втора победа над Интер, но "нерадзурите" взеха точка Снимка: Getty Images
Барселона не беше далеч от втора победа над Интер, но "нерадзурите" взеха точка

Интер и Барселона завършиха 1:1 на "Джузепе Меаца" в група B на Шампионската лига.

Съперниците си размениха два късни гола, а Интер беше на няколко минути от втора загуба срещу каталунците, преди Мауро Икарди да възстанови равенството.

През първата част Барселона изпусна редица добри положения за гол, а Самир Ханданович се намесваше добре при удари на Дембеле, Суарес и Коутиньо.

Вратарят направи спасявания и през втората част, а гол на Суарес не беше зачетен, защото топката беше напуснала очертанията на терена преди подаването към него.

В 83-ата минута Барса поведе с гол на тъкмо влезлия в игра Малком, който се възползва от подаване на Коутиньо.

Само 4 минути по-късно Мауро Икарди изравни и донесе точката на "нерадзурите".

В другия мач от група B Тотнъм обърна ПСВ Айндховен като домакин с два гола на Хари Кейн и победи с 2:1.

Трите точки запазват шансовете на "шпорите" за второто място в групата. Люк де Йонг откри за гостите още във 2-ата минута, а в 78-ата Кейн изравни след пас с глава на Йоренте.

В 89-ата минута Кейн вкара и победно попадение, засичайки с глава центриране на Бен Дейвис.

Така в групата Барселона продължава да води с 10 т., следва Интер със 7, Тотнъм с 4 и ПСВ с 1.