БАТЕ шокира Арсенал в Беларус, Лаказет изгонен

Гендузи се бори срещу бившия играч на Арсенал Александър Хлеб, който на 37 г. продължава да се изявява успешно за БАТЕ Снимка: Getty Images

Арсенал претърпя пълен крах в гостуването на БАТЕ Борисов и загуби с 0:1 в първи 1/16-финал от Лига Европа.

"Артилеристите" не играха нищо на ужасния терен в Борисов и даже завършиха с 10 души заради безумна постъпка и червен картон на Александър Лаказет.

БАТЕ, който изигра първия си официален мач за 2019 г., постепенно натрупа увереност в срещата и създаде няколко опасни атаки, веднъж уцели и гредата. Голът падна в последните секунди на първото полувреме, когато след центриране от пряк свободен удар Станислав Драгун с глава изведе домакините напред.

След почивката БАТЕ се отбраняваше успешно и не позволи на Арсенал да създаде почти нищо опасно. В 85-ата минута изнервеният Александър Лаказет заби лакът в лицето на съперник и веднага беше изгонен с директен червен картон.

Играчите на Унай Емери могат да поправят грешката на реванша в Лондон след седмица.