Лукаку: Юнайтед е аутсайдер срещу ПСЖ

Ромелу Лукаку загуби статута си на титуляр след идването на Оле Гунар Солскяер и стартира само веднъж от първата минута във Висшата лига Снимка: Getty Images

Ромелу Лукаку определи Манчестър Юнайтед като аутсайдер в предстоящия сблъсък от осминафиналите на Шампионската лига срещу Пари Сен Жермен.

„Червените дяволи“ посрещат парижани на „Олд Трафорд“ на 12 февруари, а реваншът в Париж е две седмици по-късно.

„За мен, те са фаворити, но ние ще се подготвим добре и ще видим какво ще стане на терена. Знаем, че ще играем срещу един от фаворитите в турнира.

Само погледнете състава им – имат прекрасни футболисти и страхотен треньор, супер фенове и лидери, които имат велики планове за клуба. Ще бъде много труден мач“, каза Лукаку пред Canal+ след победата над Лестър с 1:0 през уикенда.

Успехът срещу „лисиците“ бе девети за Оле Гунар Солскяер в 10 мача начело на Юнайтед. „Червените дяволи“ са без загуба след уволнението на Жозе Моуриньо през декември.

„Различно е след Моуриньо, по-позитивно – добави Лукаку. – Дори в самите мачове играчите се усмихват повече. Всичко върви добре засега и трябва да продължаваме по същия начин.

Пол, Маркъс, аз, Антони, всички искаме да се доказваме пред новия треньор, дори на тренировки и в мачове шест срещу шест или осем срещу осем. Знаем, че всеки има шанс да играе във всеки мач, но най-важен е отборът.“

След победата над Лестър Солскяер веднага отлетя за Франция, където изглежда на живо първата загуба на ПСЖ за сезона – с 1:2 от Лион.

Преди двубоя с ПСЖ Юнайтед има да изиграе още един мач от Висшата лига – като гост на Фулъм в събота. Парижани имат мач за Купата на Франция срещу третодивизионния Вилфранш през седмицата, а през уикенда приемат Бордо за първенство.