Фърги тайм се завърна, няма противодействие на Фелайни: 5 извода след победата на Юнайтед над Юве

От Моуриньо и Юнайтед не се очакваха чудеса в този мач, но "червените дяволи" изтръгнаха гръмка победа на стадиона на Ювентус в последните минути. Защо се стигна до обрата? Снимка: Getty Images
1. Разликата между двата отбора не е станала по-малка

Само преди две седмици Ювентус напълно надигра Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд" и победи с 1:0. Още тогава разликата между съперниците пролича и тя не е станала по-малка, макар че "червените дяволи" спечелиха втория мач. След успеха в Торино Жозе Моуриньо заяви, че равенството е щяло да бъде по-справедливо, но всъщност и изразителна победа за домакините нямаше да е несправедлива, предвид накъде отиваше срещата през второто полувреме. Юве отново надигра Юнайтед и трябваше да реши мача много преди да се стигне до драмата в последните минути. Пропуските, гредите и Де Хеа оставиха Юнайтед в мача - но неочакваният развой не бива да заблуждава. Снимка: Getty Images

2. Има ли противодействие на тактическото оръжие Фелайни?

Маруан Фелайни няма как да не е любимец на Моуриньо, тъй като остава големият жокер на този тим на Юнайтед - който може да изиграе решаваща роля и в атака, и в защита, може да обърне мач, да убие темпото, да предпази защитата, да сее хаос в отбраната на противника и да тормози определени съперникови играчи с физическото си превъзходство. Тактиката с включването му в игра отново сработи, което и самият Моуриньо отбеляза с гордост след срещата. Естествено, Юнайтед получава подигравки, че играе допотопен футбол с белгиеца на терена и изсипаните към него топки напомнят стила на някой тим от долните английски дивизии. Фелайни обаче вече доказа своята ефективност във всякакви ситуации и срещу всякакви съперници. Изглежда просто никой противник не е подготвен за неговото включване и няма адекватно противодействие. Снимка: Getty Images

3. Още един голям мач и голям гол на Роналдо в неговия турнир

Роналдо изигра изключителен мач снощи и напълно заслужаваше да го ознаменува с поредния си велик гол в Шампионската лига. Вече дотолкова свикнахме португалецът да прави такива неща на най-голямата сцена, че има опасност да ги приемем за даденост - а те няма да са вечни, колкото и енергия да притежава все още Роналдо. Той дриблираше, финтираше, центрираше, движеше се по фронта на атаката и на моменти показа изненадващо комбинативна игра за човек, който обикновено иска сам да нанесе последния изстрел. Голът му с трудно за изпълнение воле беше просто черешката на тортата. Вече минаха доста години, откакто Роналдо правеше тези неща с екипа на Юнайтед, но сега умълча всички, които твърдяха, че вече губи докосването си. Снимка: Getty Images

4. Фърги тайм напомни за великото минало

Начинът, по който Манчестър Юнайтед изкова успеха нямаше как да не напомни славни моменти под ръководството на сър Алекс Фъргюсън. Отборът печели мач от Шампионската лига с два гола в последните пет минути за пръв път от незабравимия финал през 1999 г., когато беше повален Байерн Мюнхен. Понятието "Фърги тайм" и обратите в края се превърнаха в нещо типично за сър Алекс, а сега ще са нужни доста по-често на Моуриньо, за да успее мениджърът да измъкне този състав от кризата и да го доближи до топ тимовете в Англия и Европа. Снимка: Getty Images

5. Проблемите остават, но позитивите са все повече

Докато Ювентус едва ли ще изживее особено тежко този резултат, "червените дяволи" ще наберат още малко самочувствие и ще се отчетат все повече положителни страни в играта си преди голямото дерби с Манчестър Сити в неделя. Моуриньо все още търси своя най-силен състав, а Погба и Матич продължават да разочароват в центъра, но Виктор Линдельоф все повече заприличва на защитника, от който Юнайтед се нуждае. В Торино Антони Марсиал затвърди добрата си форма и макар че не се разписа, показа, че трябва да е твърд титуляр на този етап, докато Алексис Санчес беше обнадеждаващ в ролята си на подвижен централен нападател, който пресира, пробива, задържа топката и организира атаките. Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед се надигна и взе наглед безнадежден мач със знаменит обрат.

"Червените дяволи" победиха с 2:1 Ювентус в Торино и направиха огромна крачка към едно от първите две места в група H на Шампионската лига.

Юве имаше превес през по-голямата част от времето и заслужено откри резултата в 65-ата минута с ефектен гол на Кристиано Роналдо - негов първи за "бианконерите" в Шампионската лига.

Преди това на два пъти гредите бяха помогнали на Де Хеа, самият вратар няколко пъти показа рефлекса си, а и след като резултатът беше открит, домакините изглеждаха много близо до втори гол. Редица сериозни пропуски, включително на Хуан Куадрадо от няколко метра, попречиха на Ювентус да си реши мача и в края Юнайтед взе своето с две статични положения.

В 86-ата минута Хуан Мата изравни с перфектен пряк свободен удар, а 4 минути по-късно при прострелно центриране на Ашли Йънг се стигна до меле и няколко рикошета пред Шчезни. В крайна сметка топката влетя в мрежата, а попадението беше записано като автогол на Леонардо Бонучи.

Заслужаваше ли Юнайтед успеха, с какво Жозе Моуриньо изненада съперника и какво означава този резултат за двата тима?

Вижте отговорите в галерията с 5 извода от Ювентус - Манчестър Юнайтед 1:2.