Байерн бие със светкавичен двоен удар

Хави Мартинес реагира на отскочила топка и с ножичен удар откри резултата Снимка: Getty Images
Хави Мартинес реагира на отскочила топка и с ножичен удар откри резултата

Байерн Мюнхен показа, че излиза от кризата и победи АЕК като гост с 2:0 в група Е от Шампионската лига.

С две бързи попадения през второто полувреме играчите на Нико Ковач си осигуриха трите точки, с които събират общо 7 на върха в групата. Аякс и Бенфика имат съответно 4 и 3 т. преди да изиграят двубоя помежду си, а АЕК остава с 0 на последното място в класирането.

Тази вечер Байерн беше по-активният отбор и преди почивката изпусна няколко изгодни ситуации, а в 61-ата минута успя да открие резултата.

Хави Мартинес отбеляза с хубав изстрел от воле и баварците поведоха. Само две минути по-късно Серж Гнабри изведе на празна врата Роберт Левандовски и полякът покачи на 2:0.

Скоро след това Левандовски беше близо и до още един гол.