Манолас! Гръцкият Бог на Рим! И как Пеп иска още пари за трансфери

Барселона се бе протегнала към нов трофей в Шампионската лига, но Рома изненада всички с този обрат...
Феновете на Барселона след първия мач и след реванша
Радостта на феновете на Рома
Социалните мрежи не простиха и на Манчестър Сити, които бяха толкова много хвалени през сезона
В очакване на петъчния жребий
Кой ще печели Шампионската лига???
Може ли още малко пари за трансфери?
Египетският тигър Мо Салах отново разкъса "гражданите" и Пеп
Довиждане, Барса...

Немислимото се случи пред очите ни. Манолас! Гръцкият Бог на Рим протегна всемогъщата си глава и заби гола за 3:0, който потопи цяла Барселона, половин Испания и феновете на каталунците по целия свят в скръб.

Това беше обрат за историята. Подвиг, за който привържениците на Рома ще си спомнят с години напред. Победа, след която никой във Вечния град не можа да заспи и която президентът на „вълците“ отпразнува със среднощна баня във фонтан.

Междувременно, в другия край на Европа Ливърпул довърши Манчестър Сити.

„Червените“ получиха стабилна подкрепа и от съдията, а заради основателните си протести Пеп Гуардиола бе изгонен на трибуните.

Тимът на Юрген Клоп свърши голяма част от работата си още в първия мач и с победата с 3:0, но остана спокоен в реванша, въпреки че допусна гол още в третата минута. „Гражданите” отново не успяха да направят нищо интересно през второто полувреме, какъвто е големия проблем на тима в последните мачове.

Седмицата за Гуардиола и момчетата му беше кошмарна.

В рамките на само осем дни Сити загуби на два пъти от Ливърпул и отпадна от Шампионската лига и допусна обрат от 0:2 в дербито с Юнайтед на своя „Етихад“ в двубой, който ако бе спечелил, щеше и математически да си осигури титлата във Висшата лига.

Ще поиска ли още пари за нови футболисти през лятото Гуардиола и за неземната радост на феновете на Рома – вижте в галерията най-добрите мемета след подвига на Рома, поредното впечатляващо представяне на Ливърпул и отпадането на два от сочените за фаворити за купата с ушите – Манчестър Сити и Барселона.