Ботев и Неделев отказаха тотално ЦСКА от титлата

Ботев и Неделев отказаха тотално ЦСКА от титлата Снимка: Lap.bg

Ботев Пловдив отказа тотално ЦСКА от битката за титлата след успех с 2:0 в Коматево.

"Червените" не успяха да вкарат гол в трети пореден мач, като в този период успяха да вземат едва две точки от възможни девет. Въпреки грешната стъпка на Лудогорец при равенството 1:1 с Царско село, изоставането на тима на Стойчо Младенов от върха е вече цели девет пункта.

Звездата на домакините Тодор Неделв бе замесен и в двата гола на Ботев, които паднаха в рамките на пет минути през първата част.

В 24-тата Самюел Супрайен засече негово центриране от корнер и с глава откри резултата, а секунди по-късно Неделев се възползва от неточност в отбраната на гостите и с хубав диагонален удар от около 20 метра прати топката във вратата на Бусато.

Малко преди почивката ЦСКА имаше сериозни претенции за дузпа за нарушение на голмайстора Супрайен срещу Гарсес, но след разглеждане на ситуацията с ВАР главният съдия Давидов прецени, че влизането на бранителя на Ботев е било чисто.

Имаше съмнения и за игра с ръка на Виктор Генев, но от повторенията се видя, че топката се удари в хълбока му.

През втората част ЦСКА заигра по-добре и създаде някои опасности пред вратата на Ботев, но не успя да се възползва от нито една от тях.

Така Ботев продължава с прекрасното си представяне в последно време и "канарчетата" вече са само на шест точки от "армейците", като имат аванс от четири пред четвъртия Черно море, който е и с мач по-малко.