Ливърпул без Клоп в дербито с Юнайтед?

Клоп имаше претенции след мача с Уест Хем, въпреки че голът на тима му бе от засада. Снимка: Getty Images

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп има няколко дни да отговори на Футболната Асоциация за коментарите си по адрес на съдията след двубоя между "червените" и Уест Хем (1:1) на 4 февруари.

Германският специалист разкритикува арбитъра Кевин Френд заради действията му през второто полувреме на мача.

"Имахме добри моменти през първото полувреме, вкарахме и гол, който, сега разбирам, е бил от засада. Това донякъде обяснява поведението на рефера през втората част, защото смятам, че той е разбрал на почивката", заяви Клоп.

"Със сигурност е разбрал на почивката, защото след това видяхме голям брой странни решения. Те не бяха решаващи, но - накъсващи ритъма. Това очевидно не ни помогна", сподели тогава Клоп.

Специалистът трябва да отговори на обвинението до 18:00 ч. английско време на 18 февруари. Той е под угрозата да не бъде на пейката в големия сблъсък с Манчестър Юнайтед на 24 февруари.

Двубоят на "Олд Трафорд" е от 16:00 ч. наше време не тази неделя, която идва, а следващата.