Технически има какво да се желае от национала на Босна и Херцеговина, но реализаторските му умения не подлежат на коментар. През 2009-а стана шампион с Волфсбург и бе избран за играч на сезона. В Манчестър Сити не разчитаха много на него и за пет сезона записа само 74 мача като титуляр. Все пак той се отчете с гол на всеки 148 минути. Звездата му заблестя отново в италианския Рома, където с 33 попадения подобри рекорда на Тоти за най-много голове в един сезон на футболист на "вълците".
В първенство, в което са Барса и Реал е трудно да блестиш силно в някой от по-периферните отбори. Адурис знае за какво става въпрос, но успя да се представи сензационно в Атлетик Билбао на доста напреднала възраст. От действащите футболисти само Кристиано Роналдо и Лионел Меси имат повече попадения от него в Примера. Въпреки това си остана доста подценен от националните селекционери на Испания и получи едва десетина повиквателни.
В най-добрите си години Хунтелаар беше страшилище за противниците. С изящно първо докосване и инстинкт на хищник той се доказа в редица отбори. Първо заблестя в Хееренвеен, а след това отиде в Аякс. В Реал и Милан не му провървя, но след 7 сезона в Шалке си тръгна като водещ реализатор в историята на "кралскосините".
Най-младият играч в този списък. Във Волфсбург на няколко пъти си пролича головия му инстинкт, но контузиите му попречиха да разгърне пълния си потенциал. Беше привлечен от Спортинг Лисабон и взе Златната обувка с 34 гола в 31 мача за "лъвовете".
Изключителен футболист, който премина през редица трудности в кариерата си. Беше заклеймен жестоко от феновете на Гремио преди години, но въпреки критиките стана голмайстор на Бразилейро през 2010-а. След приличен период във Валенсия, звездата му изгря в Бенфика. С три поредни титли на Португалия и с две награди за най-добър играч през сезона, бразилецът показа, че класата му е безспорна. Ясно е, че конкуренцията в "селесао" е свирепа, но Оливейра заслужаваше повече от тези 12 мача за националния отбор.