Арсенал взе лондонско дерби в паметен мач за Венгер

Алексис Санчес отбеляза два от головете за победата в дербито с Палас.

Арсенал победи Кристъл Палас с 3:2 като гост в лондонското дерби от 20-ия кръг на Висшата лига на Англия.

Двубоят маркира невероятно постижение за мениджъра на "артилеристите" Арсен Венгер, който записа своя мач №810 начело на тима във Висшата лига.

Така французинът се изравни с легендарния треньор на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън по този показател.

С трите точки пък Арсенал се изравни с вечния си враг Тотнъм, който е на пета позиция с актив от 37, но тимът на Венгер е с по-лоша голова разлика. Четвъртият Ливърпул е с 38 пункта.

Две попадения за победата реализира Алексис Санчес, който се разписа в рамките на по-малко от пет минути през втората част - между 62-рата и 66-та.

Арсенал се бе оттеглил на почивка с гол аванс дело на Шкодран Мустафи, но Андрос Таунзенд изравни в началото на второто полувреме.

Санчес обаче взе нещата в свои ръце и с двете си попадения до голяма степен реши мача.

Силите на Палас стигнаха единствено за още един гол минута преди края на редовното време, когато точен бе Джеймс Томкинс с глава.