Настоящият №1 в националния отбор започна професионалната си кариера в кръвния враг на Партизан – Цървена звезда. След това премина през редица отбори в цяла Европа, сред които Нант, Витес, Спортинг и Уигън. Пристигна в Партизан през 2010-а, първоначално под наем, след което и за постоянно. Напусна сръбската столица, след като изигра 115 мача за гранда от Белград, и в момента пази за Нотингам Форест в Чемпиъншип.
Престоят на Рукавина в Партизан бе кратък. Бекът изигра 32 мача между 2006 и 2008 г. Последва трансфер в Борусия, но не успя да се наложи в тима от Дортмунд и бе взет в Мюнхен 1860. Там също не му тръгна, подписа с Валядолид, където бе забелязан и взет във Виляреал, като сега е сред основните футболисти на „жълтата подводница“.
Без записана минута за мъжкия тим на Партизан, Настасич бе отмъкнат още като талант от Фиорентина. Изигра само 26 мача в Серия А, преди да бъде трансфериран в Манчестър Сити. След само 51 двубоя с фланелката на „гражданите“ обаче бе пратен в Шалке, където играе и сега.
Още един талант, който не успя да пробие в Сити, изигравайки само 12 мача в рамките на две години. Савич тръгна по обратния път на Настасич, напускайки гражданите за Фиорентина. След 86 мача в Серия А се присъедини към Атлетико Мадрид през 2015 г.
След три сезона с Партизан Сарагоса плати 3,5 млн. евро за Обрадович и игра за испанския тим до лятото на 2013-а. Почти година бе без отбор, преди да подпише с Мехелен, където си върна формата и през лятото на 2015-а Андерлехт даде 2,5 млн. евро за него.
Продукт на академията на Хайдук Кула, Фейса премина в Партизан през 2008 г. Три години по-късно бе продаден в гръцкия Олимпиакос, а през лятото на 2013-а премина в Бенфика. Интересното е, че от сезон 2008/09 насам 28-годишният халф неизменно печели титли в първенствата, в които се състезава.
След 50 мача с екипа на Партизан бе взет от Борусия Дортмунд, но само няколко месеца по-късно бе продаден в Кьолн.
Само на 22 г. бе забелязан от Манчестър Юнайтед и премина на „Олд Трафорд“ за сумата от 7 млн. евро. Прекара само един сезон при „червените дяволи“, като изигра само два мача във Висшата лига, преди да бъде даден под наем в Кьолн, след което и продаден на ЦСКА Москва през лятото на 2010-а, даже с печалба от 2,5 млн.
Ляич също бе следен от Юнайтед, но така и не се стигна до трансфер. От това спечели Фиорентина, който прибра крилото за под 7 млн. След 15 гола в 78 мача в Серия А, Ляич бе продаден на Рома за 11 млн. Последният сезон го изкара под наем в Интер, а през лятото на 2016-а Торино плати на Рома 8,5 млн. евро за него.
Още един, който не успя да се наложи в Манчестър Сити. Манчестърските грандове явно следят отблизо случващото се в Партизан. След като цели две години бе пренебрегван на „Етихад“, Сити го прати под наем в Интер, а през януари 2017-а най-накрая го продаде на „нерадзурите“, но Йоветич моментално бе пратен под наем в Севиля.
Истински голмайстор, 18 гола в 42 мача за Партизан му осигуриха трансфер в Андерлехт, когато бе само на 19 г. За две години в Белгия потвърди репотацията си на голаджия и скандалджия, вкарвайки 44 попадения в 90 мача. През лятото на 2015-а Нюкасъл плати 18,5 млн. евро за него, но Митрович не успя да помогне на „свраките“ да останат във Висшата лига. Въпреки изпадането, Митрович остана в клуба и продължава да бележи и в Чемпиъншип.