С гол в 119-ата минута Дани Карвахал донесе успеха на Реал
Асенсио даде аванс на Реал с прекрасно изпълнение
Асенсио в прегръдките на съотборниците си
В края на първата част Васкес изравни
Изпълнение на Васкес също бе от класа
Мачът се игра на стадион „Леркендал” в Трондхайм, Ноевегия, който въпреки капацитета си от малко над 21 000 души не бе пълен.
През второто резервата Коноплянка направи 2:1 за Севиля от спорна дузпа
Севиля поведе за първи път в мача
Но отново на хоризонта изгря звездата на Серхио Рамос, който отново спаси Реал в последните секунди
Героят Дани Карвахал

Реал Мадрид спечели Суперкупата на Европа след победа с 3:2 над Севиля след продължения в мач, изпълнен с драма и интересни моменти.

Редовното време завърши при резултат 2:2, а победното попадение за „кралете” отбеляза Дани Карвахал в 119-ата минута след страхотен самостоятелен рейд между петима играчи на Севиля.

От състава на „кралете” отсъстваха големите звезди Гарет Бейл и Кристиано Роналдо, а третият представител на триото BBC – Карим Бензема – започна на пейката.

Без да има някакво превъзходство в мача Реал поведе в 21-вата минута с брилянтно изпълнение на Марко Асенсио, който от около 20-ина метра с левия крак заби топката в страничната част на мрежата и не остави никакви шансове на Рико.

Севилци обаче продължиха да владеят повече топката и точно 20 минути по-късно изравниха, а този път красивото изпълнение при гола бе дело на Франко Васкес.

През второто полувреме Зидан започна да пуска звездите си, като в игра се появиха Карим Бензема, Лука Модрич и Хамес Родригес.

Играта на Реал обаче така и не вървеше, а в 71-вата минута Севиля получи шанс да изпълнява дузпа след много спорно нарушение на Серхио Рамос срещу Витоло.

Резервата Йевхен Коноплянка застана зад топката и с технично изпълнение даде преднина на андалусийците за първи път тази вечер.

До края на редовното време Реал така и не успя да осъществи натиск, игра хаотично, но по някакъв начин успя да стигне до изравняване.

Отново Серхио Рамос!

Капитанът го направи отново, както през 2014-а, както и във финала за Единадесетата. В последните секунди централният бранител се оказа в малкото наказателно поле при една контраатака, Лукас Васкес поднесе топката на главата му и от няколко метра на празна врата Рамос нямаше как да пропусне.

Продължения.

Още в началото обаче нещата не тръгнаха добре за Севиля и тимът на Хорхе Сампаоли остана с човек по-малко, след като Тимотий Колоджейчак получи втори жълт картон в третата минута на продълженията.

В 98-ата минута Серхио Рамос за малко да се превърне в героя на мача, но попадението му бе отменено заради спорно нарушение.

В 111-ата Лукас Васкес бе прекрасно изведен сам срещу Рико, вратарят обаче успя да докосне топката, след което тя бе изчистена точно пред голлияниата.

Победата донесе Дани Карвхал в 119-ата минута, след като отне топката от Коноплянка в средата на терена, сам мина на парад през защитата на Севиля и със страхотен шут с външен фалц заби кълбото по диагонала.