Отново Рамос! Капитанът отново измъкна Реал

Отново този Серхио Рамос. Бранителят спаси Реал от загуба в Ел класико и донесе изравнителното попадение за 1:1 на „Камп Ноу” в заключителните секунди на редовното време.

Първото полувреме не предложи почти нищо интересно пред двете врати. И двата отбора имаха претенции за по две дузпи, но съдията не се хвана на нито едно от тях.

Проблеми в съставите на двата тима може би отнеха голяма част от блясъка на сблъсъка. Гарет Бейл отсъстваше за „кралете”, докато Андрес Иниеста се появи едва след час игра в първия си мач от месец и половина насам.

Луис Суарес изведе каталунците напред в резултата в 53-тата минута, след като засече центриране на Неймар от свободен удар. При гола на Суарес обаче останаха съмнения за засада и за нарушение на уругваеца.

Двубоят не бе добър за двете нападателни триота. Суарес вкара единствения си по-сериозен шанс, докато това не успяха да направят Неймар и Меси. Бразилецът направи по-сериозният пропуск, след като, останал сам срещу Кейлор Навас, стреля над напречната греда и пропусна да убие интригата в мача 20 минути преди края.

Гарет Бейл пък бе контузен, а нито Кристиано Роналдо, нито Карим Бензема успяха да застрашат противниковата врата по кой знае какъв начин.

В края Реал най-накрая натисна по-сериозно. Пропусна няколко положения, удар на Роналдо с глава дори бе изчистен току пред голлинията.

Така обаче дойде 90-ата минута. Моментът на Серхио Рамос. Капитанът отново се оказа на точното място в заключителните секунди и измъкна Реал, както го е правил много пъти.

„Кралете” се спасиха от загубата, въпреки че в самия край една силно изритана топка, след разбъркване в наказателното поле, можеше да донесе трите точки на Барса, но кълбото бе изчистено от голлинията.

След ремито, Реал запазва преднината си от шест точки в класирането пред каталунците.