Паметник от любов за Стилиян

Стилиян излиза на терена със синовете си Кристиан и Стилиян преди мача под аплодисментите на 60 000 фенове на стадион "Паркхед".

Поздравления за голмайстора! Димитър Бербатов вкара хеттрик в мача, като третия му гол бе страхотен след слалом между цялата защита на съперника.

Благодаря, Хенке! Ларсон е сред най-близките приятели на Стилиян от славните години в Селтик в началото на века.

Българската дружина не прощава дори в бенефис! Стилиян, Мартин, Бербатов и Мариан Христов се радват след гола на Марто за 2:1.

19-а минута. Традицията от година насам на мачовете на Селтик и Астън Вила повелява аплаузи. Стилиян вдигна ръце за поздрав към зелено-бялото море.

... Но емоциите надделяха и дълго сдържаните сълзи рукнаха. Стилиян се разплака, по неговите думи, за първи път след като е чул диагнозата.

Хенрик Ларсон си е все същият голов хищник, независимо, че отдавна се отказа от активна кариера.

Човекът, който превърна Стилиян в лидер в Селтик, а после го направи капитан на Астън Вила - Мартин О`Нийл, нямаше как да пропусне големия ден на Петров.

Шеги в съблекалнята - неподражаемото шотландско чувство за хумор на Кени Далглиш е в действие, а Джон Тери и Карлос Куеляр (отзад) са в отлично настроение. Двамата обаче странно бяха освиркани от малцина зрители на бенефиса.

Стилиян позира в съблекалнята на Селтик до афиша за мача ден преди него. Българинът е вече част от историята на великия клуб от Глазгоу и фолклора на неговите верни фенове.