Франция направи велик обрат и отива на финал в Лигата на нациите

Франция направи велик обрат и отива на финал в Лигата на нациите Снимка: Getty Images

Франция сътвори паметен обрат срещу Белгия и надделя с 3:2 във втория полуфинал от Лигата на нациите.

Световните шампиони изоставаха с 0:2 на полувремето, но се вдигнаха след почивката и си заслужиха класирането на финал срещу Испания.

Началните минути бяха равностойни и двата тима си размениха по едно положение, но след това белгийците наложиха превес и се възползваха от него.

В 37-ата минута Яник Караско финтира Павар в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл на Уго Лорис, който въобще не реагира - 1:0 за Белгия.

Само две минути по-късно Ромелу Лукаку се измъкна от Люка Ернандес и с плътен удар с десния крак порази отново близкия ъгъл на Лорис за 2:0.

Франция излезе преобразена през втората част и натисна съперника, а в 62-рата минута Карим Бензема намали на 1:2 с изпълнение от топ класа.

Нападателят на Реал Мадрид получи от Мбапе с гръб към вратата и успя между четирима противници да нанесе много точен удар в далечния ъгъл.

Не след дълго Тилеманс изрита Гризман в пеналта и след консултация с ВАР, Франция получи дузпа.

Килиан Мбапе получи възможност да застане зад топката и да се реваншира за фаталния си пропуск от бялата точка на Евро 2020. Този път той не трепна и направи резултата 2:2.

В последните минути драмата стана пълна, защото първо Лукаку отбеляза трети гол за Белгия, но той беше отменен от ВАР заради засада.

В 90-ата минута "петлите" направиха поредната си добра атака, а топката попадна в Тео Ернандес, който имаше време да нанесе премерен удар и да се превърне в герой за своите - 3:2 и Франция е на финал.

Играчите на Дидие Дешан ще се изправят срещу Испания в спора за трофея, който е в неделя от 21:45 на "Сан Сиро".