Кошмарен автогол в 95-ата минута спаси шампиона Атлетико Мадрид (видео)

Кошмарен автогол в 95-ата минута спаси шампиона Атлетико Мадрид (видео) Снимка: Getty Images

Шампионът Атлетико Мадрид се добра до точката в домакинството си на Виляреал по изключително драматичен начин.

"Дюшекчиите" се спасиха от загубата, благодарение на кошмарен автогол в 95-ата минута за равенството 2:2 в последния мач от третия кръг на Ла Лига.

По този начин тимът на Диего Симеоне се задържа в челото, където има още пет отбора с по седем точки след две победи и равенство в първите си три двубоя от сезона.

И четирите гола в мача паднаха през втората част, като през първата Атлетико имаше няколко добри шанса да вкара и дори удари греда. В 52-рата минута обаче Ману Тригерос даде аванс на домакините с хубав удар от границата на наказателното поле.

Атлетико отговори бързо и след само четири минути Луис Суарес изравни с първия си гол за кампанията, възползвайки се от грешка при изнасянето на топката. В 74-тата Виляреал отново поведе чрез Арнаут Данджума, преди да дойде кошмарът за тима на Унай Емери в последните секунди.

Вратарят Херонимо Рули и Аиса Манди не се разбраха за една топка и в крайна сметка защитникът я прати в мрежата си. Стражът тръгна да я посреща, докато Манди реши да му я връща с глава и го хвана в крачка, с което коства победата на "жълтата подводница", оставяйки отбора на 11-ата позиция с актив от три точки.