Левандовски изтръгна победата за Барса в добавеното време

Левандовски изтръгна победата за Барса в добавеното време Снимка: Getty Images

Роберт Левандовски спаси Барселона в изключително тежкото гостуване на Валенсия на "Местая".

Полският нападател отбеляза 13-ия си гол в 12 мача в Ла Лига, донасяйки трите точки за минималния успех с 1:0 в добавеното време.

Левандовски можеше да се разпише още през първото полувреме, но негов удар срещна гредата.

В 50-ата Валенсия вкара гол чрез Самуел Лино, но след преглеждане на ситуацията с ВАР съдията го отмени заради съмнителна игра с ръка. секунди преди гола.

Победното попадение на Левандовски падна във втората минута от добавеното време. Рафиня достави прекрасно центриране в наказателното поле, където от границата на малкото полякът акробатично завърши.

С успеха Барселона отново излезе временно начело в класирането с 31 точки - колкото има и Реал Мадрид, който в неделя приема предпоследния Жирона. Валенсия остава на десетата позиция с 15 пункта.