Осакатеният Наполи не се даде на Ювентус

Осакатеният Наполи не се даде на Ювентус Снимка: Getty Images

Ювентус и Наполи не се победиха и завършиха 1:1 в големия сблъсък от 20-ия кръг на Серия "А".

Мачът до последно беше под въпрос заради плъзналия в калчото коронавирус, но все пак се изигра по програма и предложи добър футбол.

Наполи беше без куп играчи, както и без старши треньора си Лучано Спалети, но не загуби в Торино и даже не беше далеч от победата.

Гостите откриха чрез Дрис Мертенс през първата част, но след почивката Федерико Киеза изравни, като му помогна рикошет в крака на Лоботка.

И двата тима имаха нужда от победата и я търсеха с всички сили, но се наложи да се задоволят с точката.

През втората част неаполитанците можеха да получат дузпа за нарушение на Де Лихт, в края пък играчите на Юве вдигнаха скандал на съдията, защото свири последния сигнал без да им позволи изпълнение на ъглов удар.

В класирането Наполи остава на третата позиция с 40 т., 6 по-малко от лидера Интер.

Ювентус пък все още се опитва да се върне в топ 4, но остава пети с 35 т., на 3 от четвъртия Аталанта.