Пропуски на Роналдо и червен картон спряха Португалия

Пропуски на Роналдо и червен картон спряха Португалия Снимка: Getty Images

Португалия не успя да победи Ирландия като гост и стигна само до 0:0 в предпоследния си мач от група А на световните квалификации.

Пропуски на звездата Кристиано Роналдо лишиха "мореплавателите" от успех, а тимът беше затруднен и от червения картон на водещия защитник Пепе, който ще пропусне решителното домакинство на Сърбия в неделя - пряк сблъсък за класиране на Световното първенство през 2022 г.

Ирландците се отбраняваха храбро и в мача нямаше много чисти положения.

Все пак през втората част пред Кристиано се откриха няколко ситуации и сантиметри го разделиха от гола при един удар с глава.

По-късно CR7 отправи и опасен параболичен удар с десния крак, но отново не уцели вратата.

В 82-рата минута Пепе получи втори жълт картон за ненужно посягане при пазенето на една топка на тъчлинията.

Дори с 10 души Португалия опита да стигне до успеха, но вратарят Базуну спаси един изстрел на Роналдо и гостите взеха само точка.

Тимът е начело в групата си със 17 т., колкото има и Сърбия.

Първото място ще бъде решено в сблъсъка между двата тима в Лисабон на 14 ноември.

Който остане втори в групата ще играе бараж за Катар 2022.