Юнайтед се хвърли за обрат, но беше съсечен на "Олд Трафорд"

Юнайтед се хвърли за обрат, но беше съсечен на "Олд Трафорд" Снимка: Getty Images

Фулъм съсече Манчестър Юнайтед с 2:1 насред "Олд Трафорд" с победно попадение дълбоко в добавеното време.

В отсъствието на доста контузени футболисти, Юнайтед никак не впечатли с играта си, но изравни резултата към края и публиката на стадиона вече си мислеше, че ще види един от великите обрати, свързвани с манчестърския гранд.

Вместо това, футболистите на Ерик тен Хаг се пропукаха и попадение на Алекс Иуоби донесе загубата им.

Гостите бяха дошли да отмъкнат нещо от мача и издебнаха своя момент в 65-ата минута, когато Калвин Баси откри резултата.

Фулъм обаче заигра доста дефанзивно, а домакинският натиск даде резултат в 89-ата минута, когато изстрел на Бруно Фернандеш беше спасен, но Хари Маугайър беше точен при добавката.

"Червените дяволи" се хвърлиха да преследват победата, възползвайки се от 9-минутното продължение.

Случи се обаче нещо съвсем друго. В 97-ата минута Фулъм контраатакува, Алекс Иуоби получи топката в пеналта и я заби в близкия ъгъл на Онана за 2:1.

Фулъм нямаше победа в гостуване от първия ден на сезона, но взе много важни три точки, докато Юнайтед понесе тежък удар по надеждите си за топ 4.

Тимът на Ерик тен Хаг остава на шестата позиция с 44 т., на 8 зад четвъртия Астън Вила.