Русия не иска американски военни и танкове в Полша

Русия счита разполагането на американски танкове и военна техника като заплаха и го оценява отрицателно. Това каза медийният секретар на Владимир Путин Дмитрий Песков.

„Това се действия, които заплашват нашите интереси и нашата безопасност. Трета страна, която дори не е европейска, увеличава военното си присъствие по нашите граници с Европа" - каза още Песков.

По думите му броят на военния контингент не е от значение в случая. „Дали ще са хиляда или десет хиляди" - добави той.

На 10 януари стана ясно, че американски военни са пристигнали във военната база в полския град Вроцлав, във връзка с натовската мисия „Атлантическа решителност" - (Atlantic Resolve). Според информации в медиите се очаква „част от американските военнослужещи да бъдат преместени в два тренировъчни центъра в Западна Полша, а след това да заминат в шест други страни от региона. Със сигурност сред тях са балтийските страни, където ще има военни учения, част от отговора на президента Обама на руското нахлуване в Украйна, както и начин да бъдат по-спокойни изнервените натовски партньори.

Идеята е военните да бъдат сменяни на всеки девет месеца.

В Полша ще пристигнат още 2800 танка и друга бойна техника. Те ще бъдат доставени по суша от Германия.

Междувременно вестник Independent съобщава, че около Москва е разположена противоракетна система, която да охранява небето над руската столица. Става дума за противоракетната система С-400, която руснаците използваха масово в Сирия.

Според информацията, руското министерство на отбраната е потвърдило, че въздушната сигурност над Москва и региона е засилена. Още една система за противовъздушна защита С-400 ще бъде разположена в близост до столицата.

С-400, известна в Русия като Триумф, а според натовската квалификация като Growler, е най-модерната противоракетна система на страната и може да улучва цели на разстояние 400 километра.

Военната техника е разположена в град Подолск, на 15 км от Москва и е започнала да функционира на 11 януари. Тя ще пази руската столица във време на сериозно обтегнати отношения със Запада.

#2 TheRock 12.01.2017 в 19:57:31

Щом блядовете реват, значи решението е добро и е осуетило някаква руска мръсотийка! Браво! Още танкове! А Хитлер е направил класически изпреварващ удар срещу Сталин, ако се забавил след две седмици руснаците са щели да тръгнат да "освобождават" Европа. Затова и реват срещу ПРО, руските подчовеци, защото им отнема възможността за изпреварващ ядрен удар.

#4 TheRock 13.01.2017 в 01:59:49

Прочети нотата, с която Германия обявява война на СССР: http://www.pobediteli.ru/documents/nota.html

#5 TheRock 13.01.2017 в 02:02:23

"В Советском Союзе долго не признавали существования Ноты – несмотря на то, что Молотов в своей речи по радио 22 июня 1941 года, опубликованной в советских газетах, сказал следующее: «Германское правительство решило выступить с войной против СССР в связи с сосредоточением частей Красной Армии у восточной германской границы». Любопытно, что факт концентрации советских войск министр иностранных дел Советского Союза тогда никак не опровергнул – видно, как и его соратники, пребывал в состоянии шока. Но шок прошел, и в СССР чуть ли не на следующий день «забывают» об этом важнейшем документе на десятки лет – вплоть до развала Советского Союза." ========= Как объявлялась «необъявленная» война http://www.e-reading.club/chapter.php/1017380/24/Melehov_-_22_iyunya__Nikakoy_vnezapnosti_ne_bylo._Kak_Stalin_propustil_udar.html

#6 TheRock 13.01.2017 в 02:05:16

Завершающий абзац Ноты весь набран заглавными буквами: «ОСНОВЫВАЯСЬ НА ИЗЛОЖЕННЫХ ФАКТАХ, ПРАВИТЕЛЬСТВО РЕЙХА ВЫНУЖДЕНО ЗАЯВИТЬ: СОВЕТСКОЕ ПРАВИТЕЛЬСТВО ВОПРЕКИ СВОИМ ОБЯЗАТЕЛЬСТВАМ И В ЯВНОМ ПРОТИВОРЕЧИИ СО СВОИМИ ТОРЖЕСТВЕННЫМИ ЗАЯВЛЕНИЯМИ ДЕЙСТВОВАЛО ПРОТИВ ГЕРМАНИИ, А ИМЕННО: 1. ПОДРЫВНАЯ РАБОТА ПРОТИВ ГЕРМАНИИ И ЕВРОПЫ БЫЛА НЕ ПРОСТО ПРОДОЛЖЕНА, А С НАЧАЛОМ ВОЙНЫ ЕЩЕ И УСИЛЕНА. 2. ВНЕШНЯЯ ПОЛИТИКА СТАНОВИЛАСЬ ВСЕ БОЛЕЕ ВРАЖДЕБНОЙ ПО ОТНОШЕНИЮ К ГЕРМАНИИ. 3. ВСЕ ВООРУЖЕННЫЕ СИЛЫ НА ГЕРМАНСКОЙ ГРАНИЦЕ БЫЛИ СОСРЕДОТОЧЕНЫ И РАЗВЕРНУТЫ В ГОТОВНОСТИ К НАПАДЕНИЮ. ТАКИМ ОБРАЗОМ, СОВЕТСКОЕ ПРАВИТЕЛЬСТВО ПРЕДАЛО И НАРУШИЛО ДОГОВОРЫ И СОГЛАШЕНИЯ С ГЕРМАНИЕЙ, НЕНАВИСТЬ БОЛЬШЕВИСТСКОЙ МОСКВЫ К НАЦИОНАЛ-СОЦИАЛИЗМУ ОКАЗАЛАСЬ СИЛЬНЕЕ ПОЛИТИЧЕСКОГО РАЗУМА. БОЛЬШЕВИЗМ – СМЕРТЕЛЬНЫЙ ВРАГ НАЦИОНАЛ-СОЦИАЛИЗМА. БОЛЬШЕВИСТСКАЯ МОСКВА ГОТОВА НАНЕСТИ УДАР В СПИНУ НАЦИОНАЛ-СОЦИАЛИСТИЧЕСКОЙ ГЕРМАНИИ, ВЕДУЩЕЙ БОРЬБУ ЗА СУЩЕСТВОВАНИЕ. ПРАВИТЕЛЬСТВО ГЕРМАНИИ НЕ МОЖЕТ БЕЗУЧАСТНО ОТНОСИТЬСЯ К СЕРЬЕЗНОЙ УГРОЗЕ НА ВОСТОЧНОЙ ГРАНИЦЕ. ПОЭТОМУ ФЮРЕР ОТДАЛ ПРИКАЗ ГЕРМАНСКИМ ВООРУЖЕННЫМ СИЛАМ ВСЕМИ СИЛАМИ И СРЕДСТВАМИ ОТВЕСТИ ЭТУ УГРОЗУ. НЕМЕЦКИЙ НАРОД ОСОЗНАЕТ, ЧТО В ПРЕДСТОЯЩЕЙ БОРЬБЕ ОН ПРИЗВАН НЕ ТОЛЬКО ЗАЩИТИТЬ РОДИНУ, НО И СПАСТИ МИРОВУЮ ЦИВИЛИЗАЦИЮ ОТ СМЕРТЕЛЬНОЙ ОПАСНОСТИ БОЛЬШЕВИЗМА И РАСЧИСТИТЬ ДОРОГУ К ПОДЛИННОМУ РАСЦВЕТУ В ЕВРОПЕ. Берлин 21 июня 1941 года». ------------ Стана ли ясно?

#7 TheRock 13.01.2017 в 02:11:02

Из протокола допроса генерал-фельдмаршала Кейтеля (17 июня 1945 г.): «Я утверждаю, что все подготовительные мероприятия, проводившиеся нами до весны 1941 года, носили характер оборонительных приготовлений на случай возможного нападения Красной Армии. Таким образом, всю войну на Востоке в известной мере можно назвать превентивной… Мы решили… предупредить нападение Советской России и неожиданным ударом разгромить ее вооруженные силы. К весне 1941 года у меня сложилось определенное мнение, что сильное сосредоточение русских войск и их последующее нападение на Германию может поставить нас в стратегическом и экономическом отношениях в исключительно критическое положение… В первые же недели нападение со стороны России поставило бы Германию в крайне невыгодные условия. Наше нападение явилось непосредственным следствием этой угрозы…» http://new-history.narod.ru/Blank_Page_62.htm

#8 7 13.01.2017 в 10:04:07

Роки, долуизложеното ме шокира... Излиза, че Хитлер е виновен основно за нападенията над Централна и Западна Европа и за Холокоста.

#9 nikoko 13.01.2017 в 11:48:18

Прощавайте за тъпия въпрос, ама Русия какво общо има с вътрешните работи на Полша или България или .... ?

#10 7 13.01.2017 в 16:40:04

Никоко Прощавай и ти за тъпия контра-въпрос: СССР и Хитлерова Германия какво общо са имали с вътрешните работи на Полша през септември 1939 ? ...

#11 dedo adji 13.01.2017 в 21:17:10

По изключение павето е право за изпреварващия удар на Хитлер. Колко е добро решението ще покаже бъдещето. Естествено, никой не се радва на 2800 танка близо до границите си, и реакцията на Русия е нормална, макар и само за протокола. Статуята ме заинтригува и за всеки случай погледнах на картата кои са другите 6 страни. Балтийските републики са 3, Беларус едва ли ще приеме танкове, с Украйна стават 4. Други страни, граничещи с Русия в района няма. Без да претендирам за компетентност, съм чел, че за поддръжка на един танк са нужни 15-20 други машини и 70 души личен състав. Как и къде ще се разместват и кой ще плаща. Тук е мястото нашите атлантици да се обидят. За Полша и Балтика 2800 танка. Това са две танкови армии от ВСВ. За нас една рота, и ги изтеглиха. Защо такова пренебрежение?

#12 7 14.01.2017 в 10:35:37

Доколкото знам, в подобни ситуации и при равно разпределение на силите, който се въздържи от нанасяне на първи удар, обикновено печели финално. Поради моралното предимство, което позицията на "жертва" му дава- както при мобилизиране на вътрешния потенциал, така и при последващо търсене на възмездяване за нанесени щети. ПП Същевременно, империите, подлежащи на неминуем вътрешен разпад, струва ми се, не са 1-2, а 3 и дори 4 /ако включим и Китай като евентуална "изгряваща" такава/.

#13 SamVaims 14.01.2017 в 11:03:48

7, из вехтите учебници пишеше, че този който напада е добре да превъзхожда жертвата, с техника и жива сила в съотношение 3:1. При съвременния начин на водене на война, мисля, че това не е задължително условие за победа. Никой ли не иска да отговори на въпроса на @nikoko?

#14 7 14.01.2017 в 11:24:46

СамВаймс, Вехтите учебници са голяма работа- и при съотношението приходи-разходи май това е идеалното , даже още по-консервативното 4:1. За "заклет пацифист" като мен, истински победител във война, уви,няма. Една от двете страни получава временно предимство- до следващия възможен конфликт, на цената на множество жертви и разрушения, дългове и пр. , да не говорим за дълготрайните негативни настроения сред населението на "победения". И къде е тогава дългосрочната държавническа стратегия? Въпросът на Никоко- ако позволите- вариантите на отговор са 2: проруски и антируски. И в двата случая, България е междинна територия...

#18 TheRock 14.01.2017 в 18:25:39

Mako | 14.01.201714:52 Ти имаш проблем с разбирането на исторически факти. Напъваше се да пишеш някакви простотии, дадох ти доказателства с документи. Сега си фантазираш някакви неща. Руснаците могат да направят изпреварващ удар, но той няма да бъде легитимен, защото преди това трябва да обявят война на Полша, така както Германия е обявила война на СССР преди да нападне, факт който блядовете десетки години криха, както зверските екзекуции край Катин, ето защо на руснак вяра не може да се има и с тях винаги трябва да се водят преговори от позиция на силата. Сега стана ли ти ясно или пак да ти обясня?

#19 TheRock 15.01.2017 в 00:19:02

Не Харизанов. на въжето този път ще се люлеят руснаците и техните български помагачи.

#20 TheRock 15.01.2017 в 00:24:17

Mako | 14.01.201714:52 Питаш ме за войни през последните 200-300 години. Веднага ти отговарям. това са всичките войни водени от Русия за териториално разширение, справка :Доклад на ген. Куропаткин до императора: " Доклад Военного Министра Генерала от инфантерии А.Н. Куропаткина. 1900 год." http://samlib.ru/l/limanskij_i/x1.shtml Това е Балканската война, която България води, за да приюти всички българи в землището си.

Новините

Най-четените