Маниакалният, почти нечовешки поглед на сър Антъни Хопкинс в ролята на ужасяващия сериен убиец канибал д-р Ханибал Лектър, който гледа от постера на Hannibal определено говори за ужас. Самият филм, недолюбван от мнозина, също е изпълнен с доста графично насилие. И все пак регулаторите са преценили, че видът на плаката е твърде стресиращ, за да позволят да бъде излаган по кината.
Постерът на втория филм по Sin City е забранен за прекалената голота на Ева Грийн на него. Според регулаторите снимката на изкусителната актриса, играеща фатална жена, е твърде разкриваща и причина за това са очерталите се зърна на гърдите й под ефирния халат. Но все пак става въпрос за филм, който продава най-вече с наличието на пресексуализирани жени, насилие и оръжия.
Нелеп филм на ужасите, в който младо момиче открива, че има зъби на вагината си. Това е напълно достатъчно да се каже за самия филм. Колкото до забраната за постера, официалната причина е прекомерното... разкриване в него. И все пак той е перфектен за това как позволява на зрителя да прецени само от един поглед дали си заслужава да гледа това творение на седмото изкуство, или да си го спести. Уви, американските регулатори не са били на същото мнение.
Двата откъснати, мръсни пръста с изпочупени нокти, маркиращи че става въпрос за втория филм от поредицата на ужаси, очевидно са се видели на регулаторите прекалени. Но да не забравяме все пак, че това е поредица, която стана известна с креативното си изтребване на герои по всевъзможни садистични начини.
Уди Харелсън, разперил ръце като Христос, с препаска от американското знаме и на фона на женски гениталии - какъв по-добър постер за филм, описващ живота на един от кралете на порното през миналия век в САЩ. Лентата за една от най-скандалните личности за времето си - собственикът на Hustler Лари Флинт - определено си изисква и достатъчно скандален постер. Въпросът е, че този настъпва твърде много хора по пръстите на краката, така че съвсем логично е и забранен в САЩ.
Това е всъщност един съвсем нормално изглеждащ постер, освен ако човек не се вгледа по-внимателно и малко по-надолу. Издайнически са и физиономиите на Сет Роугън и Елизабет Банкс, но ако човек не е схванал за какво иде реч (и от постера, и от самото заглавие), значи просто не е за този филм. Все пак обаче шегаджийският плакат не е оценен и му се слага забрана.
По същата причина, поради която и Sin City се сдобива с бан, под забрана минава и плакатът на The Girl With The Dragon Tattoo в САЩ - прекомерна голота. На снимката тук се виждат гърдите на Руни Мара и макар надпис да скрива зърната, регулаторите в случая са безпощадни.
Един от най-сигурните начини да си докараш забрана на плаката, е да изпишеш името на филма със семенна течност. Вярно, става въпрос за история за човек, борещ се с пристрастяването си към секса, но все пак. Въпреки това забраната в случая само привлича допълнително внимание към филма, което за създателите му си е позитив.
Саша Барън Коен в една от най-познатите си форми - на рапъра Али Джи, а при Али Джи кичозното е норма. Съответно голото женско тяло, хитро е прикрито от самия рапър, но все пак цялата картинка навява доста мръсни и сексуализирани усещания. Така че не е неочакван ход, че регулаторите тук са извадили голямата секира.
За да създадеш секс скандал с плаката си, понякога не е нужно да показваш голота, женски зърна или секс. Понякога е напълно достатъчно да покриеш постера с плюшени играчки, имитиращи секс пози. И това изглежда толкова нередно, че забраната предизвиква само още повече реклама.