Брад Фридъл бе на 40, когато пристигна в Тотнъм, за да спаси „шпорите“ от постоянно правещия грешки Еурелио Гомеш, сезон преди трансфера на Уго Лорис. Въпреки възрастта си, Фридъл остана в отбора до 2015-а, когато бе на 44!
Част от 10-милионната сделка по привличането му, заедно с Кайл Ноутън, Уокър бе смятан за по-слабия футболист от двамата. След периоди под наем в Шефийлд Юнайтед, КПР и Астън Вила, Уокър си спечели титулярно място през сезон 2011/12, когато бе избран и за най-добър млад играч на сезона. Несъмнено, един от най-добрите крайни бранители на Острова.
Въпреки че по-често е използван в средата на терена, Ерик Дайър оригинално е защитник. Погледът му върху играта и способността му да действа в дефанзивен план са качествата, на които Маурисио Почетино може да разчита, както в средата на терена, така и в сърцето на отбраната.
Може би не най-обичаният футболист, обличал фланелката на „шпорите“, но в най-добрите си дни, под ръководството на Хари Реднап, Уилям Галас бе важна част от Тотнъм.
Дълги години Роуз бе смятан за посредствен футболист, но от няколко сезона насам доказва безспорните си качества и си извоюва титулярната позиция на левия бек при Почетино.
Майкъл Карик е играч на Манчестър Юнайтед от толкова много години, че някои може и да не си спомнят, че носи фланелката на друг отбор. Всъщност, английският халф е продукт на академията на Уест Хем и игра два сезона в Тотнъм. Повече от десетилетие по-късно, вече на 35, Майкъл Карик изглежда, че е решил да спре с футбола след планувания бенефис в края на сезона.
Преди десетина години Тотнъм бе далеч от отбора, който е сега. „Шпорите“ прибраха очилатия полузащитник, който преди това бе играл за Аякс, Юве, Барса и Интер, а Давидс им се отблагодари, помагайки на тима да достигне до петото място през сезон 2005/06. Някъде тогава започна и революцията в Тотнъм.
По подобие на Роуз, Аарън Ленън дойде на „Уайт Харт Лейн“ от Лийдс. Пристигна с големи очаквания и проблясъци не липсваха, като дори бе включен в състава на Англия за Мондиал 2006. Ленън прекара 10 години на „Уайт Харт Лейн“, преди да замине за Евертън.
Слагаме му цена от 5 млн., защото Тотнъм наистина плати толкова. Да, после прати още 5 в посока Саутхемптън, след като стана ясно колко добър футболист е Бейл и заради клаузите в договора, но нямаше как да го пропуснем, просто. Уелсецът пристигна на „Уайт Харт Лейн“ като 17-годишен младеж и извървя целия път до превръщането си в най-скъпия футболист в света, когато Реал Мадрид плати 85 млн. паунда за него през 2013 година.
Един малък магьосник. По подобие на Бейл, Деле Али струва на Тотнъм само 5 млн. паунда, а откакто пристигна в тима от МК Донс през 2015-а атакуващият полузащитник гледа само напред и нагоре.
Любимец на публиката на „Уайт Харт Лейн“ и преди да замине за Манчестър Юнайтед, и след като се завърна. След изкара доста плодотворни четири години на „Олд Трафорд“, Шерингам се завърна в Тотнъм през 2001-ва и игра още два сезона с фланелката на „шпорите“, като носи и капитанската лента в този период.