Шок на "Лаута"! Пирин изхвърли Локо (Пд) за Купата

"Орлетата" полетяха над пловдивския парк "Лаута" Снимка: Gong.bg
"Орлетата" полетяха над пловдивския парк "Лаута"

Отборът на Пирин къде сензационно, къде не, изхвърли Локомотив (Пд) от турнира за Купата на България, след като стигна до драматичен обрат с 2:1 насред "Лаута" във втория четвъртфинал.

Така "орлетата" се присъединиха към ЦСКА в полуфиналната фаза на надпреварата и очакват жребия този петък, който ще започне в 11:00 часа.

За "смърфовете" повторен дебют направи Базил де Карвальо, който обаче бе сменен в средата на втората част от Раймонди.

Домакините, които по думите на Христо Бонев трябваше да вдигнат втория по значим трофей у нас, откриха резултата в 48-ата минута.

Сержиньо центрира от ъглов удар и след краткотрайно меле Крачунов успя да опъне мрежата.

След това двата тима изпуснаха по едно чисто голово положение, като в единия случай гредата спря изстрел на Лазаров.

Никой обаче не успя да спре Иван Цветков в 73-ата минута, когато след негов красив далечен шут топката се озова в горния ляв ъгъл на Тодор Тодоров.

Последва тотален натиск на Локомотив, като в последната минута Наков се наложи да избива от голлинията.

Във втората минута от добавеното време при мълниеносна контраатака за благоевградчани влезлият след почивката Руслан Иванов бе изведен сам срещу Тодоров и го прехвърли за 2:1.