Михайлов започна с равенство срещу еврошампиона

Българският вратар и съотборниците му бяха доволни след 2:2 с Интер Снимка: BGNES
Българският вратар и съотборниците му бяха доволни след 2:2 с Интер

Твенте с Николай Михайлов на вратата дебютира в Шампионската лига с домакинско равенство 2:2 с еврошампиона Интер.

Мачът се разви доста интересно и оспорвано, особено през първото полувреме. Гостите откриха чрез звездата си Уесли Снайдер, но с попадение на Тео Янсен от пряк свободен удар и автогол на Диего Милито Твенте взе превес. Към края на първата част обаче Самуел Ето'о фиксира крайния резултат.

След почивката не се стигна до нови голове и така Рафаел Бенитес не успя да вземе победа при дебюта си в турнира като треньор на Интер.

Новият треньор на Твенте Мишел Прюдом, който замени поелия Волфсбург Стив Макларън, бе доволен от резултата, но съжаляваше, че отборът му е пропуснал да вземе победа предвид положенията, които е създал.

"Когато водехме с 2:1 и имахме пространства пред себе си, можехме да постигнем и повече. Трите точки щяха да са далеч по-добър резултат за нас, но ние все още израстваме като отбор и срещу шампионите на Европа, трябва да се чувстваме добре и с това постижение", заяви бившият вратар на Белгия.

В другата среща от група "А" Вердер и Тотнъм завършиха при същия резултат 2:2. Лондончани, които също като Твенте за пръв път играят в турнира, поведоха с 2:0, но по-големият опит на отбора от Бремен им позволи да стигнат до равенство.