Този изключително необичаен спорт се нуждае от двама човека и наистина здрави пищяли. Пренесен е в САЩ от Великобритания (разбира се!) и се превръща в традиция.
Вижте и останалите нетрадиционни спортове в галерията...
Наричан още Октопуш, не е много популярен (все едно някой изцяло подводен спорт би бил). Отбори от по шест човека се опитват да вкарат шайбата в противниковата врата. Не е много по различен от хокейя на лед или на трева, освен полуголите състезатели, водата и… А, бе, доста по-различен си е.
Да, куидич. Е, не точно като в книгите за Хари Потър, защото липсват летящите метли, но все пак сме мъгъли…
Един най-интересните нетрадиционни спортове. Създаден във Финландия, бързо покорява нови страни. В началото победителят не само печели състезанието, но е награден и с количество бира, равно на теглото на съпругата си.
Малко прилича на американска измишльотина, но кои сме ние да съдим, ако има пари в подобно нещо, докато никое куче не пострада? Създаден в Сан Диего, набира популярност в Южна Калифорния.
Обикновеното колело е за страхливци! Може би това си мислят състезателите в този спорт. Е, нашето мнение за тях също не е много високо, но пък са доста забавни, когато няколко от тях се сблъскат.
Традиционен шотландски спорт, в който участниците носят килт. Дървото, наречено кабер е високо почти шест метра и тежи почти 80 килограма. Идеята е дървото да бъде хвърлено и да падне с горния си край точно пред хвърляча.
Още един спорт от Великобритания. Като малки, и ние сме си играли на подобни игри, но никога не сме подозирали, че това може да е истински спорт…
Правилата не са трудни. Хващате под ръка ютия, дъска за гладене и една дреха, отивате на някое красиво място и започвате да гладите.
11 рунда по три минути. Започва се и се завършва с шах. Почивката между боксовия рунд и този с шаха обикновено е 60 секунди.
Практикуван главно от жени, спортът се играе от два отбора от по пет души. Четирима са блокировачи, а един е изпреварвач. Блокировачите трябва да пречат на противниковия изпреварвач да изпревари изпреварвача от собствения си отбор. По-лесно е за игра, отколкото за обяснение.
Пита от кашкавал се търкаля надолу по склона и който слезе първи, печели питата. Доста прости правила, нали? Само че паданията и контузиите са неделима част. Понякога са доста сериозни.
Това е традиционен спорт в Централна Азия, при който мъже на коне трябва да „отбележат гол” с коза. Преди състезанието е продължавало с дни, но в по-модерните времена и този спорт е ограничен във времето.
Даже си имат и организация – Световната асоциация на брадите и мустаците – и си организират Световни първенства. Не се оценява само дължината на брадата, но и колко добре е оформена.
Нещо като модерно рицарство, в което трябва да счупиш противниковия „меч” без да повредиш своя. „Мечовете” са във формата на тръба и са направени от картон.
Идеята е да преминеш дистанцията за най-кратко време без да плуваш, а само с ходене по дъното.
Един от наистина опасните спортове, в които вече има и няколко смъртни случая. Може би защото приспособленията им не са специално пригодени за летене и приземяването наистина може да бъде твърдо.
Доста екстремен спорт, в който не липсват контузиите. Все пак препускаш през планината на една гума...
Започнал в Швейцария през 1985 г., спортът се пренася и в САЩ.
Нещо като волейбол или волейбол с крака и нещо между тях. Играе се в отбори от по три до пет човека и с помощта на батут.
Един от спортовете, които приобщава хората в неравностойно положение. Всички играчи на терена, освен вратарите, са с нарушено зрение, а топката издава звук, за да могат футболистите да знаят къде е.
Японски спорт, в който целта е да заловиш флага на противника.
Спорт, който прилича на народна топка. Идеята е да уцелиш противника под коляното.
Общо взето, тук няма нищо за обяснение. Човек се състезава с кон на дистанция от 35 км.
Или финландски бейзбол, който не е много по-различен от обикновения. Спортът набира популярност в Северна Европа.