Трите стъпки на Ноле, за да запази надеждите за втория в историята Златен шлем

Новак Джокович без проблеми спечели четвъртфиналното си място на олимпийския тенис турнир в Токио, след като победи Алехандро Давидович Фокина с 6:3, 6:1.

Мачът не предложи сериозна интрига, а формата на световния номер едно изглежда плашеща за конкурентите му.

Джокович спечели за един час и 24 минути, като игра с лекота и пълна концентрация. Както е през цялата настояща година, в която той има само три загуби до момента. Победната му серия пък вече наброява 21 двубоя.

Ноле спечели трите турнира от Големия шлем досега и преследва Златен шлем - четирите титли от Шлема (Календарен шлем) плюс олимпийско злато.

На четвъртфиналите го очаква представителят на домакините Кей Нишикори. Несъмнено това е пореден двубой, в който световният лидер е категоричен фаворит. Ноле е с невероятните 16 поредни победи над "самурая", като в 20 мача срещу него е губил само два пъти. За последно на полуфиналите на Откритото първенство на САЩ през 2014-а.

При очакван нов успех на сърбина, на полуфиналите го очаква спечелилия двубоя Александър Зверев - Жереми Шарди. Евентуалният финал на Джокович е срещу онзи, който оцелее селд четвъртфиналите и полуфинала в долната половина на таблицата. Мачовете са следните: