

Късите и класически якета, вдъхновени от вечните икони Коко Шанел и Жаклин Кенеди, се завръщат със замах. Силуетът е изчистен, линиите – премерени, а ефектът – уау! Перфектни за работа в офиса и също толкова удачни за вечерно просеко с приятелки.

През настоящия пролетен сезон ще се наслаждаваме и на якетата, които изглеждат като дизайнерско изкуство. Най-налагащи се са моделите с висока яка, изчистени материи и лек намек за “не ме доближавай, освен ако не носиш хубаво кафе”.

Сезонът забравя за сивите и безлични тонове – тази пролет палитрата на якетата ще е равнозначна на кошница с великденски яйца. Жълто, розово, синьо и зелено ще доминират при връхните дрехи, предразполагайки ви да разнасяте цветно настроение.

Дънковото яке вече не е просто стандартен елемент от гардероба. Промените по него са очевидни – с нови кройки, интересни детайли и нетрадиционни комбинации от цветове и текстури. Това, което беше символ на небрежния стил, сега носи една съвсем нова визия – по-експериментална, но същевременно запазваща духа на класиката.

Класическото бомбър яке също преминава през модерен ренесанс – с яки от различни материи, леки акценти на блясък и ретро вдъхновения от 90-те години. То съчетава функционалност и стил, като същевременно веднага привлича погледа.

Карираните якета продължават да властват на модната сцена, отказвайки да останат в миналото. С нови цветови комбинации и по-свободни силуети, те придобиват по-свежо звучене, което напомня на класическа британска романтична комедия.

Тези материи напомнят за винтидж шика от старите филми, в които всяка жена изглеждаше изискано дори в дъжд и вятър. Но съчетани със съвременни дрехи като широки дънки или кожени панталони, буклето и туидът добиват нов живот. Изглеждат модерно, небрежно и леко бунтарски. Така класиката излиза на улицата, а резултатът е изтънченост с характер и леко намигване към миналото.

Спортните якета с колан на талията тази пролет са толкова комфортни, че лесно можете да ги носите както на разходка в парка, така и на кафе с приятелки. Те съчетават небрежния шик с удобството на любимия анцуг. Резултатът е, че изглеждат едновременно стилно и комфортно.

Кафявите кожени и велурени якета се завръщат, за да внесат топлина и дълбочина в пролетния гардероб. Също като топло какао, те са класика, която носи уют и удобство, независимо от ситуацията. А и са идеалното спасение за дните, в които изненадващо завали дъжд.