Реал страда, но показа защо е кралят на Европа и грабна 15-ата

Реал страда, но показа защо е кралят на Европа и грабна 15-ата Снимка: Getty Images

Реал Мадрид е шампион на Европа за безпрецедентен 15-и път!

"Белия балет" още веднъж спечели Шампионската лига след триумф с 2:0 над Борусия Дортмунд във финала на "Уембли".

Въпреки че изиграха слабо първо полувреме, в което страдаха на терена, "кралете" взеха своето след почивката с голове на Дани Карвахал и Винисиус.

Преди почивката Реал не приличаше на себе си и не отправи нито един точен удар, докато Борусия може да съжалява, че не поведе.

Германците създадоха няколко добри положения, а най-близо до попадение беше Никлас Фюлкруг, който нацели гредата.

Малко преди това Карим Адейеми беше сам срещу Куртоа, но се забави и не успя да вкара.

През втората част ситуацията на терена се промени.

Тони Кроос стреля опасно от фал, предизвика спасяване от Кобел и показа, че Реал се събужда.

В 73-тата минута Кроос центрира от ъглов удар, а неочакваният голмайстор Дани Карвахал се разписа с глава за 1:0.

"Белите" вече владееха положението и продължиха да създават положения, а 10 минути по-късно падна и вторият гол.

Маатсен сгреши при изнасянето на топката, Белингам я овладя и изведе Винисиус Жуниор, който покачи на 2:0.

После Фюлкруг си мислеше, че е намалил за Борусия, но имаше засада и попадението не беше зачетено.

Така трофеят отново отиде при най-титулувания отбор в турнира, който показа защо никой не може да се мери с неговите постижения в Шампионската лига.