Срам срещу 10 от Порто! Голяма драма изхвърли Юве от Шампионската лига

Срам срещу 10 от Порто! Голяма драма изхвърли Юве от Шампионската лига Снимка: Getty Images

Невероятна драма изхвърли Ювентус от Шампионската лига още в осминафиналната фаза.

Юве победи Порто с 3:2 у дома след продължения, но отпадна заради загубата с 1:2 в първия мач и повечето допуснати голове на собствен терен.

Редовното време тази вечер завърши 2:1 за домакините, но португалците успяха да стигнат до скъпоценен втори гол във вратата на Войчех Шчезни, макар че играеха с 10 души още от 54-тата минута.

Ювентус започна изнесен напред, но положенията бяха за гостите, които контраатакуваха умело.

В 19-ата минута Демирал препъна Мехди Тареми и Бьорн Кайперс отсъди дузпа за Порто.

Серджо Оливейра реализира и Порто поведе, а Юве вече трябваше да търси поне два чисти гола.

До почивката Порто организира още няколко добри атаки, но 4 минути след подновяването на играта Ювентус се върна в мача.

Кристиано Роналдо асистира на Федерико Киеза, който направи 1:1.

В 54-ата минута се стигна до най-спорния момент: Кайперс даде втори жълт картон на Тареми за изритване на топката след съдийски сигнал.

Нападателят беше получил жълт картон само две минути по-рано.

В 62-рата минута Куадрадо отправи отлично центриране и Киеза с глава вкара втория си гол - 2:1 за Юве.

"Бианконерите" имаха повече от половин час срещу 10 души, в които да решат сблъсъка с трети гол още в редовното време, но не успяха.

Поредицата от пропуски започна с Киеза, който беше сам срещу вратаря, но ударът му беше спасен. После гол на Мората не беше зачетен заради засада, а също в добавеното време Хуан Куадрадо уцели гредата.

Така мачът влезе в продължения.

Там Порто не изпадна в глуха защита и продължи да създава положения, а в 115-ата минута се стигна до решаващия момент.

Серджо Оливейра стреля по земя от пряк свободен удар, топката мина под краката на Кристиано Роналдо, а Шчезни я достигна, но не успя да я спре - 2:2.

Ювентус отново се оказа в ситуация, в която се нуждае от два чисти гола и само две минути по-късно вкара единия - Адриен Рабио се разписа с глава след корнер за 3:2.

До края Порто се справи в отбрана, докато от щаба на "Старата госпожа" имаха претенции за дузпа срещу Матейс де Лихт. Самият нидерландец обаче не протестираше в ситуацията.